Niepełnosprawni Kibice Piasta Gliwice

Klub Piast Gliwice, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Cała Naprzód” stara się pomagać niepełnosprawnym kibicom uczęszczającym na stadion przy Okrzei 20. W bieżącym sezonie sektor osób niepełnosprawnych został specjalnie oznaczony, zyskał nowy baner „Sektor Niepełnosprawnych kibicuje na maksa” oraz podczas spotkań jest wygrodzony od pozostałej części publiczności dla poprawienia komfortu oglądania.


Do dyspozycji w/w osób jest specjalna grupa wolontariuszy pomagająca w przybyciu na stadion, przejście przez bramofurty oraz obecna przy sektorze w trakcie meczu. 


Po raz pierwszy w historii udało się zorganizować dwa wyjazdy naszych kibiców: na mecze ze Śląskiem do Wrocławia oraz na spotkanie Reprezentacji Polski z Portugalią do Chorzowa na Stadion Śląski.

 


Klub postanowił iść dalej w swoich działaniach i stworzyć klub kibica pod nazwą Niepełnosprawni Kibice Piasta Gliwice. - Chcemy rozwijać działania dotyczące osób niepełnosprawnych wśród naszych kibiców, zwrócić uwagę na problemy tych osób oraz maksymalnie pomóc w ich rozwiązaniu tej grupie fanów Piasta Gliwice. Ponadto zależy nam na integrowaniu wszystkich środowisk kibiców bo ich miejsce jest na stadionie. Cieszymy się, że Piast Gliwice wraz ze Stowarzyszeniem „Cała Naprzód” zwrócił uwagę na tę grupę społeczną i mamy nadzieję, że projekt będzie się rozwijał - powiedział Tomasz Rudziński, koordynator projektu ze strony CN. 


- To dobra inicjatywa, ostatni raz na mecze Piasta jeździłem do Wodzisławia. Teraz staram się być na każdym meczu przy Okrzei, ale dzięki klubowi mogłem jechać na wyjazd do Wrocławia i wspierać swoją drużynę - dodał Andrzej, jeden z założycieli NKPG. Pozostali założyciele to Jacek oraz Tomasz i Grażyna – rodzice Jasia. Cała czwórka brała udział w historycznym wyjeździe do Wrocławia. 


Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Chcesz kibicować w sposób aktywny na stadionie w Gliwicach oraz na meczach wyjazdowych? Dołącz do powstającej grupy Niepełnosprawni Kibice Piasta Gliwice! Napisz do nas!


Kontakt: Joanna Nowicka (DSLO)
mail: joanna.nowicka@piast-gliwice.eu