#ZbieramyNaKukusia strażaka, który pomagał

19
paź

Ratował innych, dzisiaj sam jest w potrzebie! Trwa akcja zbiórki funduszy na rzecz Rafała Kulawicza, u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości długiej kończyny dolnej. Chemioterapie AP i IE nie przyniosły oczekiwanej poprawy, pojawiły się przerzuty do płuc, węzłów chłonnych miednicy i otrzewnej. Niestety konieczna była amputacja nogi prawej na wysokości uda. Do samodzielnej egzystencji potrzebny jest zakup kosztownej protezy.


45-letni Rafał Kulawicz jest strażakiem z ponad 20-letnim stażem. Do niedawna służył czynnie w JRG Gliwice na stanowisku starszy operator sprzętu, gdzie wykazywał się ogromnym poświęceniem wobec innych i nienagannie wykonywał swoje obowiązki służbowe. Nikt nie przypuszczał, że prozaiczny ból kolana zapoczątkuje lawinę zdarzeń, które całkowicie zmienią życie Rafała i jego rodziny. 


U Rafała zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości długiej kończyny dolnej. Chemioterapie AP i IE nie przyniosły oczekiwanej poprawy, pojawiły się przerzuty do płuc, węzłów chłonnych miednicy i otrzewnej. Niestety konieczna była amputacja nogi prawej na wysokości uda.


Rodzina i przyjaciele nie ustają w staraniach, by pomóc strażakowi. Są w połowie drogi, żeby uzbierać potrzebną kwotę. Do akcji włączył się także Piast Gliwice, który przekazał na aukcję kilka nielada gratek. W poprzednich licytacjach do zgarnięcia były koszulki meczowe zawodników wraz z autografami lub oficjalne proporce meczowe. Tym razem trwa licytacja oficjalnej piłki meczowej, na ktorej również znalazły się podpisy Niebiesko-Czerwonych. Aukcja potrwa do 24 października, a wszystkie licytacje prowadzone są na Facebook'u. Oprócz tego każdy może wspomóc potrzebującego Rafała na koncie Siepomaga.pl.


Licytacja oficjalnej piłki meczowej z podpisami piłkarzy Piasta Gliwice
Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki


Biuro Prasowe
GKS Piast SA