"Zabrakło skuteczności" - Wypowiedzi po #PIAPOG

30

W niedzielnym spotkaniu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 0-1. Przedstawiamy pomeczowy wypowiedzi Jakuba Czerwińskiego, Gerarda Badii oraz trenerów Waldemara Fornalika i Kosty Runjaicia.

Jakub Czerwiński: Szkoda, że nie udokumentowaliśmy naszej przewagi w pierwszej połowie strzeleniem bramki. Czuliśmy się dobrze, mimo że w czwartek graliśmy mecz w europejskich pucharach. Mieliśmy zdrowie do biegania i to pokazało nastawienie, z którym wyszliśmy na to spotkanie. Możemy sobie pluć w brodę. Mam wrażenie, że w drugiej połowie trochę oddaliśmy inicjatywę rywalowi i to był błąd. Zamiast wykorzystać trudny moment Pogoni, to my zachowaliśmy się odwrotnie.

Gerard Badia: Chcieliśmy wygrać, ale się nie udało. Trzeba iść dalej. To początek meczu, ale musimy zacząć punktować... Pogoń to dobra drużyna i nie jest łatwo z nią grać. Mieliśmy swoje sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Rywale mieli jedną po rzucie rożnym i padł gol.

Trener Waldemar Fornalik: Myślę, że z dotychczasowych meczów to właśnie to spotkanie było najlepsze. Stworzyliśmy sobie sytuacje, po których powinny paść bramki, ale tak się nie stało. Jeden błąd przy stałym fragmencie gry zadecydował, że przegraliśmy. Nie ma tematu zmęczenia po meczu w europejskich pucharach, bo zespół nieźle się prezentował. Zabrakło jedynie skuteczności. Szkoda, bo widać było, że drużyna pracowała. Powoli widać efekty naszej codziennej pracy i tym bardziej jest to dla nas niełatwa sytuacja, bo każdy dobry występ poparty zwycięstwem ma dobry wpływ na postawę zespołu. Liczę, że zawodnicy nie spuszczą głów, tylko wspólnie pokażemy, gdzie jeszcze tkwią rezerwy i nad tym będziemy pracowali podczas najbliższej przerwy na reprezentację.

Trener Kosta Runjaić: Myślę, że była to szczęśliwa wygrana. Piast miał lepsze szanse, ale nam udało się dowieźć prowadzenie do końca. Mimo wszystko zrobiliśmy krok naprzód w porównaniu z ostatnim spotkaniem. Liczę, że z kolejki na kolejkę będziemy się rozwijać. Ta wygrana jest bardzo ważna w kontekście mentalnym. Chciałbym pogratulować mojej drużynie za charakter. Piast po raz kolejny pokazał, że jest bardzo dobrym zespołem. Wciąż jest stabilny, mimo że kilku piłkarzy odeszło i cieszę się, że ten mecz mamy już za sobą.