Wisła K. - Piast 2-2. Remis w Krakowie

03
kwi

W niedzielnym spotkaniu 27. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Wisłą Kraków 2-2 (0-1). Dwie bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Kamil Wilczek, z kolei dla Białej Gwiazdy trafili Stefan Savić oraz Dor Hugi.

Spotkanie w skrócie
- Początek tego meczu był dość wyrównany, jednak pierwsi sytuację bramkową stworzyli sobie Niebiesko-Czerwoni. Kamil Wilczek próbował uderzać z trudnej pozycji, zmuszając Mikołaja Biegańskiego do interwencji, ale bramkarz Wisły zdołał obronić jego strzał. Chwilę później okazję miał również Damian Kądzior. W dalszej części pierwszej połowy więcej z gry mieli zawodnicy gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie oraz kilka razy zagrozili bramce Frantiska Placha.

- Druga połowa rozpoczęłą się od mocnego uderzenia Piasta Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika oddali dwa szybkie ciosy i za sprawą dubletu Kamila Wilczka wyszli na prowadzenie. Chwilę później był jednak remis, ponieważ do siatki trafił rezerwowy Białej Gwiazdy, Dor Hugi. Były jeszcze okazje z obu stron, ale nic więcej nie wpadło do siatki i mecz zakończył się remisem.

Najciekawsze akcje
8': Trudna pozycja do oddania strzału, ale Kamil Wilczek zdecydował się na uderzenie. Mikołaj Biegański zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
12': Strzał Damiana Kądziora zza pola karnego, ale bramkarz miejscowych nie musiał interweniować.
28': Poprzeczka po strzale Michala Frydrycha po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
31': Gol dla gospodarzy. Stefan Savić trafił do siatki po dograniu Elvisa Manu. Frantisek Plach bez szans - 1-0.
36': Jakub Czerwiński oddał niecelny strzał po dośrodkowaniu Damiana Kądziora z rzutu wolnego.
38': Szybka akcji Wisły zakończona strzałem Elvisa Manu. Zawodnik gospodarzy trafił w słupek.
40': Zewnętrzna strona słupka po strzale głową Zdenka Ondraska.
43': Michał Kaput uderzył z ostrego kąta, ale Mikołaj Biegański obronił jego strzał.
44': Frantisek Plach sparował piłkę na poprzeczkę po strzale Elvisa Manu.

51': W polu karnym faulowany był Rauno Sappinen, a jedenastkę na bramkę zamienił Kamil Wilczek - 1-1!
56': Ariel Mosór znalazł się niepilnowany na długim słupku, ale jego strzał obronił bramkarz Wisły.
57': Kamil Wilczek nie wykorzystał dobrego dośrodkowania Damiana Kądziora. Napastnik Piasta był niemal w stuprocentowej sytuacji.
61': Kamil Wilczek wyprowadza Piasta na prowadzenie uderzeniem głową po dośrodkowaniu Jakuba Czerwińskiego - 1-2!
70': Dor Hugi dopadł do piłki po obronie Frantiska Placha i trafił do siatki, wyrównując stan rywalizacji - 2-2.

Z perspektywy trybun
- Mecz odbył się na Stadionie Henryka Reymana, mieszczącym się przy ul. Reymonta w Krakowie.
- W porównaniu do ostatniego meczu, w wyjściowym składzie Piasta Gliwice nastąpiła jedna zmiana. Od pierwszej minuty zagrał Michał Kaput, który zastąpił Michała Chrapka. Pomocnika Niebiesko-Czerwnych z gry wykluczyła choroba.