Warta - Piast 2-3. Czwarta wygrana z rzędu!

29

W piątkowym spotkaniu 31. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Wartą Poznań 3-2 (1-1). Dla Niebiesko-Czerwonych był to 11 mecz z rzędu bez porażki w lidze, dzięki czemu podopieczni Waldemara Fornalika wyrównali swój klubowy rekord.

- W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Obie drużyny były dobrze zorganizowane w defensywie, ale brakowało ofensywnych akcentów. Pierwsi zaatakowali goście, którzy wyszli na prowadzenie już w 17. minucie meczu po dośrodkowaniu Jakuba Holubka i samobójczym trafieniu Łukasza Trałki. Gospodarze nie dali jednak za wygraną i odgryźli się w 36. minucie za sprawą gola Mateusza Kopczyńskiego, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Dawidzie Szymonowiczu.

- Zaraz po przerwie to zawodnicy Niebiesko-Czerwonych byli bardziej aktywni i mieli więcej z gry. Widać było chęć zwycięstwa, co przełożyło się na trafienie Alberto Torila, który pojawił się na boisku, zastępując Kamila Wilczka. Hiszpan trafił do siatki, ale chwilę później znowu był remis, a Frantiska Placha pokonał Adam Zrelak. Piast się nie poddawał, a trener Waldemar Fornalik dokonał ofensywnych zmian. Przyniosło to pozytywny efekt w końcówce rywalizacji, kiedy to Niebiesko-Czerwoni ponownie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końćowego gwizdka sędziego Daniela Stefańskiego.

17': Jakub Holubek próbował płasko dośrodkowywać w pole karne, ale piłka odbiła się od Łukasza Trałki i wpadła do siatki. Piast wyszedł na prowadzenie po samobójczym trafieniu kapitana Warty Poznań - 0-1!
28': Damian Kądzior wbiegł w pole karne i dograł do Kamila Wilczka, który został zatrzymany przez obrońców i nie zdołał oddać strzału.
32': Dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Aleksandra Pawłowca, który oddał strzał, ale świetną interwencją popisał się Frantisek Plach.
35': Sędzia Daniel Stefański wskazał na jedenasty metr po wideoweryfikacji VAR. Arbiter dopatrzył się przewiniena Ariela Mosóra.
36': Michał Kopczyński pewnie wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania - 1-1.

47': Dogranie Tomasa Huka do Michała Chrapka, który oddał strzał, ale został zablokowany. Chwilępóźniej jeden z obrońców nie dopuścił Damiana Kądziora do celnego uderzenia.
57': Frank Castaneda doszedł do dobrej sytuacji i uderzył na bramkę Frantiska Placha, ale trafił w słupek.
63': Alberto Toril próbował skierować piłkę w kierunku bramki po mocnym uderzeniu Martina Konczkowskiego, ale niestety niecelnie.
65': Dobra akcja Piasta zakończona strzałem Damiana Kądziora! Skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych uderzył jednak niecelnie.
66': Alberto Toril dobił strzał Michała Chrapka i wybił piłkę do pustej bramki - 1-2!
68': Bardzo dobra sytuacja Piasta! Damian Kądzior wymienił podanie z kolegą z zespołu, a następnie oddał strzał. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od obrońcy i wyleciała na rzut rożny.
75': Miłosz Szczepański dośrodkował do Adama Zrelaka, który strzałem bez przyjęcia pokonał Frantiska Placha i doprowadził do wyrównania - 2-2.
83': Martin Konczkowski zza pola karnego! Piłka po uderzeniu Koncziego odbiła się od Dawida Szymonowicza i wpadła do siatki! Prowadzimy - 2-3!

- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, mieszczącym się przy ul. Powstańców Chocieszyńskich 52.
- W porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania w podstawowym składzie Piasta nastąpiły dwie zmiany. Od pierwszej minuty zagrali Tomas Huk i Michał Kaput, którzy zastąpili Kristophera Vidy i Constantina Reinera.
- Podczas #WARPIA trener Waldemar Fornalik nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Tihomira Kostadinova, Rauno Sappinena i Miguela Munoza.

- Piast zanotował czwartą wygraną z rzędu w lidze.

- Dla Piasta był to 11 mecz bez porażki w lidze, dzięki czemu Niebiesko-Czerwoni wyrównali swój klubowy rekord.