U-21: Ważny krok w stronę awansu

05
cze

Piast II Gliwice po niezwykle emocjonującym meczu pokonał Orła Miedary 3-1. Dwubramkowe prowadzenie wypracowane w pierwszej połowie, po przerwie przez moment było zagrożone, ale Niebiesko-Czerwoni przetrwali i w końcówce zadali decydujący cios. Wygrana cieszy podwójnie. Trzy zdobyte punkty z bezpośrednim rywalem do awansu oraz zajęcie pozycji lidera w klasie okręgowej.

 

Spotkanie w skrócie 
- Już pierwsza minuta mogła przynieść gola Niebiesko-Czerwonym. Dobre dojście do rywala na jego połowie wymusiło błąd i otworzyło drogę Tomaszowi Podgórskiemu na zdobycie bramki. Dobrze jednak w polu karnym zachował się Tomasz Masina i wygrał pojedynek. Wynik w 16. minucie gry otworzył Piotr Spende, który dobił piłkę do siatki po interwencji golkipera. Sytuację poprzedziła akcja dwóch najbardziej doświadczonych piłkarzy z Gliwic, czyli Tomasza Podgórskiego i Wojciecha Kędziory. Kolejna faza meczu była już spokojniejszą, ale upływała ona pod kontrolą Piasta. Goście z Miedar byli groźni, ale głównie po stałych fragmentach gry. Gliwiczanie zdołali tuż przed zakończeniem pierwszej części podwyższyć prowadzenie. Siłę spokoju oraz doświadczenie pomogły Kędziorze strzelić bardzo efektownego gola.
- Od samego początku po wznowieniu Orzeł ruszył do ataku z intencją odrabiania strat. Przez długi czas podopieczni Jarosława Wójcika i Macieja Szmatiuka odpierali zapędy gości. Jednak w 62. minucie kolejny rzut rożny dał dotychczasowemu liderowi bramkę kontaktową. Po upływie następnych dziecięciu minut mógł być już remis. Piłka o kilkanaście centymetrów minęła bramkę Jelonka, który w drugiej połowie miał dużo więcej pracy. Bramka Orła nie podłamała Niebiesko-Czerwonych, którzy szybko się otrząsnęli po stracie i dążyli do odzyskania kontroli w meczu. Konsekwencja przyniosłam owoce w końcówce, kiedy to przeciwnik zmuszony do odważniejszej gry naraził się na kontry. Jedną z nich udało się wykorzystać. Po prawej stronie szybkością popisał się Robert Garbas, dograł wzdłuż bramki do nieobstawionego Grzegorza Glapki, a ten posłał piłkę do siatki. Mecz o dużym ładunku emocjonalnym zakończył się szczęśliwie dla Niebiesko-Czerwonych. Po wygranej nad Orłem, gliwiczanie odskoczyli na dwa punkty od swojego bezpośredniego rywala, a mają jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

 

Z perspektywy trybun
- Mecz odbył się na obiekcie przy ulicy Lekarskiej w Gliwicach.

- Sędzia zezwalał na przeprowadzenie dodatkowej przerwy w celu uzupełnienia płynów.
 

Piast II Gliwice - LKS Orzeł Miedary 3-1 (2-0)
1-0 - Spende, 16 min.
2-0 - Kędziora, 45+1 min.
2-1 - Daszkiewicz P., 62 min.
3-1 - Glapka, 88 min.


Piast II: Jelonek - Gendera, Zachciał, Łuczak, Grzegorz, Dulęba, Dankowski, Fabian, Podgórski, Kędziora, Spende.
Zagrali jeszcze: Stisz, Glapka, Noworyta, Garbas, Karwowski.


Biuro Prasowe
GKS Piast SA