U-21: Minimalna porażka

16

Piast II Gliwice mimo prowadzenia po pierwszej połowie meczu, nie zdołał utrzymać korzystnego rezultatu i uległ Unii Turzy Śląskiej 1-2 w spotkaniu 11. kolejki „ZINA” IV Ligi Śląskiej.

Starcie od początku było prowadzone w dobrym, szybkim tempie. Problemy defensywie Piasta stwarzali głównie Musiolik i Woś, którzy mieli kilka sytuacji do zdobycia gola, lecz brakowało im skutecznego wykończenia. Piast również budował sobie dobre pozycje strzeleckie, a najlepszą z nich miał Kirejczyk, który znalazł się sam przed bramkarzem, ale ten świetną paradą powstrzymał jego uderzenie. Pod koniec pierwszej odsłony goście wyraźnie przycisnęli Unię, co przyniosło pozytywny skutek w postaci bramki Maksyma Gendery. Pomocnik urwał się obrońcom i dzięki precyzyjnemu, płaskiemu strzałowi umieścił piłkę w siatce. Po przerwie gospodarze zdeterminowani ruszyli do odrabiania strat. Starali się wprowadzać sporo zamieszania i chaosu w szeregach Piasta. Taka taktyka opłaciła się, bowiem w 59. minucie sędzia podyktował rzut karny za przypadkowe zagranie ręką. Jedenastkę na gola zamienił Musiolik. Wtedy wydawało się, że mecz nabierze jeszcze większych rumieńców, bo oba zespoły przenosiły ciężar gry od jednego pola karnego do drugiego. Jednak już kilka minut po wyrównaniu Unia objęła prowadzenie. Drugi gol dla gospodarzy wywołał spore poruszenie wśród Niebiesko-Czerwonych, gdyż wydawało się, że Jelonek zdążył z interwencją i wybił piłkę z linii bramkowej. Arbiter liniowy zasygnalizował wyraźnie, że futbolówka w całości znalazła się w bramce, a sędzia główny wskazał na środek boiska. Gospodarze cofnęli się na własną połowę, a Niebiesko-Czerwoni nie byli w stanie przedrzeć się przez zasieki obronne rywala. Najlepsze okazje mieli po stałych fragmentach – Podgórski dwukrotnie uderzał z rzutu wolnego z dogodnej pozycji. Najpierw jednak golkiper fantastycznie zareagował na linii, a później szczelny mur nie pozwolił przedostać się piłce do bramki. Szansę na wyrównanie miał jeszcze w końcówce Pankowski, lecz nie wykorzystał błędu bramkarza i jego strzał przeleciał tuż nad poprzeczką. Przy stanie 2-1 dla Unii sędzia zakończył mecz, a gliwiczanie doznali tym samym drugiej porażki w tym sezonie.

- Mecz odbył się na obiekcie w Turzy Ślaskiej.

- Była to druga porażka rezerw Piasta w lidze.