T. Fornalik: Liga najlepiej weryfikuje

17
sty

- Na bieżąco dokonujemy analizy tego, w którym miejscu jest drużyna i poszczególni zawodnicy. Natomiast zawsze to liga najlepiej weryfikuje wszystkie dokonania - zaznaczył Tomasz Fornalik, drugi trener Piasta Gliwice.

To już tydzień obozu. Proszę o ocenę pracy zespołu w tym okresie?

- Okres przygotowań różni się zdecydowanie od innych. W Turcji łączymy pracę przygotowania formy fizycznej, a także sportowej, taktycznej. Idziemy zgodnie z planowym cyklem, zrealizowaliśmy przyjęte jednostki treningowe, rozegraliśmy jeden wartościowy sparing. Aktualnie przygotowujemy się pod kolejny, który będzie stanowić ostatnią część obozu.


Wcześniej, kiedy Piast przygotowywał formę nie udało się rozegrać zbyt wielu sparingów. Jak ważne są mecze kontrolne podczas zgrupowań?
- Sparingi pokazują w którym miejscu jesteśmy, co udało się wypracować i nad czym jeszcze powinniśmy się skoncentrować, by udoskonalić elementy gry. Zoria była bardzo wartościowym przeciwnikiem, kolejny rywal również jest bardzo wymagający, co zmusi nas do pokazania swoich najwyższych umiejętności.


Weryfikacja nastąpi w lidze czy też tych ocen dokonuje się na bieżąco?
- Na bieżąco dokonujemy analizy tego, w którym miejscu jest drużyna i poszczególni zawodnicy. Natomiast zawsze to liga najlepiej weryfikuje wszystkie dokonania.


Na zgrupowaniu w Turcji są również młodzi gracze na co dzień występujący w drużynie rezerw. Jak wygląda proces selekcji i współpraca z drugim zespołem?
- Cały sztab pracuje nad komunikacją z trenerami drugiej drużyny. Nie ukrywam, że ten kontakt jest bardzo dobry zarówno z trenerem Wójcikiem jak i dyrektorem Mazurkiem, natomiast o podłączeniu zawodników z tej grupy do pierwszej drużyny, a mówimy tu o Maksymie Genderze i Michale Zachciale, zdecydował cały pion sportowy.


Jak ci chłopcy sobie radzą? To pewnie jest duży przeskok, jeśli chodzi o obciążenia, szybkość gry i wymagania...
- Wymagania są bardzo wysokie, jednak na tę chwilę możemy mówić tylko dobrze na ich temat. Są pracowici, zaangażowani i pokazują jakość na treningu. Muszą wykazać się cierpliwością i konsekwencją. Powinni starannie pracować, wykonywać to, co do nich należy i tyle.


Biuro Prasowe
GKS Piast SA