Świerczok: Dobrze wejść w ligę

21
sty

- Dobrze przepracowaliśmy ten okres. Zapisaliśmy po swojej stronie dwie wygrane w dwóch meczach kontrolnych. Chciałbym, żeby to wszystko zaowocowało w lidze - zaznaczył Jakub Świerczok, autor hat-tricka w meczu sparingowym z FK Proleter Nowy Sad.

Okres przygotowawczy w Turcji powoli dobiega końca. Jak oceniłbyś proces przygotowania formy do ligi?

- Myślę, że dobrze przepracowaliśmy ten okres. Zapisaliśmy po swojej stronie dwie wygrane w dwóch meczach kontrolnych. Chciałbym, żeby to wszystko zaowocowało w lidze.


Osobiście jak zniosłeś trudy przygotowań?
- Jestem jedynie trochę zmęczony, ale wiadomo, że w trakcie okresu przygotowawczego trzeba się liczyć z nieco bardziej intensywną pracą. Nie pozostaje teraz nic innego jak dobrze wejść w ligę.


To też twój pierwszy w pełni przepracowany obóz przygotowawczy z drużyną Piasta. Jakie to ma dla ciebie znaczenie?
- Czuję się dobrze, wszyscy ciężej pracowaliśmy w tym okresie poprzedzającym ligę. Warunki do treningu były bardzo dobre, więc trzeba tylko poczekać na efekty tej pracy.


Gratulacje za hat-trick w ostatnim meczu kontrolnym. Ekipa z lekkim przymrużeniem oka pytali czy po takim sprawdzianie również zabiera się piłkę na własność?
- Nie, piłki się raczej nie zabiera. Z pewnością cieszą te bramki, a z drugiej strony miałem jeszcze dwie sytuacje, których nie wykorzystałem. Z drugiej strony nie można się tak całkowicie wystrzelać przed ligą. (śmiech)


Dwa wygrane spotkania sparingowe sprawiają, że z nadzieją przystąpicie do ekstraklasowych meczów?
- Liga wszystko zweryfikuje, ale my wierni zasadzie chcemy się koncentrować na każdym najbliższym meczu. Dwa wygrane sparingi to na pewno jest pozytyw, ale to już za nami, w lidze liczyć się będą te mecze, które są przed nami.


Biuro Prasowe
GKS Piast SA