Resovia - Piast 0-4. Pewne zwycięstwo w Rzeszowie!

15

Piast Gliwice pokonał w Rzeszowie tamtejszą Resovię aż 4-0 i zameldował się w 1/16 rundy Pucharu Polski. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych strzelili: Parzyszek, Steczyk i Pyrka (dwie).

- Pierwsze minuty spotkania przebiegały pod dyktando Piasta. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce i kontrolowali tempo meczu. To również gliwiczanie przeprowadzili pierwsze groźne ataki na bramkę rywala. W siódmej minucie sędzia podyktował rzut karny za faul na Dominiku Steczyku. Jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Parzyszek. Strzelony gol nie zmienił obrazu gry. Nadal groźniejszą stroną był Piast. Resovia miała właściwie jedną klarowną sytuację do strzelenia gola. Pod koniec drugiej połowy gospodarze ponownie faulowali Steczyka w polu karnym i sędzia nie miał wyboru - znowu wskazał na „wapno”. Tym razem rzut karny wykorzystał sam poszkodowany.
- Początek drugiej połowy to optyczna przewaga gospodarzy, którzy wyraźnie starali się jak najszybciej zdobyć bramkę kontaktową. Defensywa Piasta świetnie się jednak ustawiała i neutralizowała każdy groźniej zapowiadający się atak Resovii. Gliwiczanie mieli jeszcze szanse na strzelenie kolejnych goli, głównie za sprawą Hyjka i Milewskiego, ale ta sztuka udała się dopiero Arkadiuszowi Pyrce, który skutecznie wykończył swoje indywidualne akcje i zadał Resovii dwa bolesne ciosy.

5’: Groźne dośrodkowanie Gerarda Badii z lewej strony. Obrońcy gospodarzy wyekspediowali jednak piłkę poza pole karne.
7’: W pole karne Resovii przedarł się Dominik Steczyk, ale został sfaulowany przez Radosława Adamskiego i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Piotr Parzyszek - 0-1!
12’: Groźny atak Resovii. Szymon Feret starał się dobijać strzał z bliskiej odległości. Frantisek Plach był jednak czujny.
17’: Groźnie zrobiło się w polu karnym gospodarzy z powodu nieporozumienia w szeregach defensywnych, ale ostatecznie gliwiczanie nie zdołali oddać strzału na bramkę.
22’: Błąd gospodarzy przy próbie wyprowadzania piłki, który wykorzystać próbował Parzyszek. Napastnik oddał strzał z ostrego kąta, ale nie trafił w bramkę.
38’: Kristopher Vida przedarł się w pole karne Resovii i oddał strzał z lewej nogi, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.
40’: Groźna akcja i zaskakujące uderzenie Maksymiliana Hebla, które sprawiło Plachowi trochę problemów.
45': Ponownie faulowany w polu karnym był Steczyk. Sędzia podyktował rzut karny, a sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę - 0-2!
51’: Groźna akcja gospodarzy. Uderzał Maksymilan Hebel, ale jego strzał przeszedł obok bramki.
66’: Mocne uderzenie Radulja na bramkę Piasta. Piłka uderzyła jednak w Tomasa Huka. Gospodarze domagali się rzutu karnego za zagranie piłki ręką. Sędzia sprawdził jednak VAR i nakazał grać dalej. Interwencja naszego obrońcy była jak najbardziej poprawna.
84’: Po błędzie Resovii do sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy doszedł Hyjek. Młody pomocnik przegrał jednak pojedynek z Zapytowskim.
85’: Spore zamieszanie w polu karnym Piasta. Gospodarze starali się oddać strzał, gliwiczanie skutecznie się bronili, aż w końcu przewrócił się jeden z piłkarzy Resovii. Sędzia sprawdził tę sytuację na VAR, ale nakazał grać dalej.
88’: Arkadiusz Pyrka otrzymał penetrujące podanie na prawe skrzydło, młody piłkarz dobrze zabrał się z piłką, dynamicznie wbiegł w pole karne i celnym uderzeniem pokonał Zapytowskiego - 0-3!
90': Kolejna indywidualna akcja 17-letniego piłkarza Piasta. Pyrka ponownie złamał akcję do środka, minął dwóch rywali i celnym strzałem przypieczętował awans Piasta do kolejnej rundy - 0-4!

- Mecz został rozegrany na Stadionie Resovii w Rzeszowie, mieszczącym się przy ul. Wyspiańskiego 22.
- W drużynie Resovii występuje obecnie jeden piłkarz, który ma za sobą przeszłość w niebiesko-czerwonych barwach. Mowa o Cezarym Demianiuku, który był w Piaście jesienią sezonu 2015/2016, ale nie zdołał zanotować debiutu w Ekstraklasie. Wystąpił jedynie w meczu Pucharu Polski.
- Spotkanie Pucharu Polski z Resovią było oficjalnym debiutem dla czterech nowych zawodników Piasta: Javiera Ajenjo Hyjka, Arkadiusza Pyrki, Patryka Lipskiego i Michała Żyro.