Pogoń - Piast 1-0. Bramka na wagę zwycięstwa gospodarzy

08

W rywalizacji Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice zwycięsko wyszli gospodarze. O losach wyrównanej potyczki zadecydowała jedna bramka, a jej autorem w 34. minucie gry był Jean Carlos Silva. Mimo prób i wysiłków Niebiesko-Czerwoni wracali do Gliwic bez zdobyczy punktowej.

- Taktyka kontra strategia - takim hasłem można by określić pierwsze minuty rywalizacji Pogoni z Piastem. Obie drużyny skutecznie ustawiały się na boisku i umiejętnie utrudniały grę rywalowi. Gospodarze próbowali strzałów z dystansu, z kolei za gliwiczanami przemawiały stałe fragmenty gry. Żadna ze stron nie stworzyło sobie stuprocentowej sytuacji, jednak to Portowcy do szatni schodzili ze skromną zaliczką. Dzięki próbie zza pola karnego Jean Carlosa i serii niefortunnych zdarzeń dla Piasta, piłka znalazła drogę do bramki. Podopieczni Waldemara Fornalika zmuszeni byli odrabiać straty w drugiej części, ponieważ do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

- Goście wyszli na drugą połowę z dużą energią i determinacją, by doprowadzić do wyrównania. Próba Arkadiusza Pyrki nie dała efektu bramkowego, a Portowcy mogli szybko pokarać gliwiczan za tę śmiałość. Kolejne akcje przypominałem obrazem przebieg pierwszej połowy. Pozamykane przestrzenie i pressing, który sprawiał wiele trudności. Kiedy już udało się przedostać w okolice szesnastki Portowców poprzez szybkie podania, gospodarzy w trudny do wytłumaczenia sposób ratował Dante Stipica. Bramkarz szczecinian wybijał chociażby precyzyjny strzał Vidy i złapał w rękawice uderzenia z bliska Alberto Torila. Ekipa Waldemara Fornalika szukała sposobu na wyrównanie, ale tego dnia zabrakło siły rażenia i rozwiązania na dobrze broniących piłkarzy Pogoni. Po kolejnym wyrównanym starciu w Szczecinie to granatowo-bordowi zdobyli u siebie komplet punktów.

7': Piłka wpadła do siatki po uderzeniu Jean Carlosa, ale ofensywny gracz nie przypilnował linii spalonego i bramka nie została uznana.
8': Seria rzutów rożnych dobrze bitych przez Patryka Lipskiego. Żadna z prób nie wpadła do siatki, ponieważ strzały Niebiesko-Czerwonych były skutecznie blokowane.
24': Strzał z dystansu Kamila Drygasa zakończyła się niepowodzeniem. Piłka znacznie minęła światło bramki.
34': Jean Carlos uderzył sprzed szesnastki, rykoszet i spora porcja szczęścia Portowców sprawiły, że piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. 1-0.
47': W dobrej sytuacji znalazł się Arkadiusz Pyrka. Strzał młodego pomocnika Piasta w ostatniej chwili zostało zablokowane, a gliwiczanie mieli rzut rożny.
49': Bardzo groźne uderzenie Macieja Żurawskiego minimalnie przeszło poprzeczkę bramki Frantiska Placha.
65': Świetny strzał Kristophera Vidy i jeszcze lepsza obrona Stipicy, który sięgnął piłkę i przeniósł ją nad poprzeczkę.
69': Luka Zahović w pojedynku z Fero Plachem zdołał minąć bramkarza, ale nie zmieścił piłki w bramce.
75': To powinien być remis! Z bliskiej odległości od bramki strzelał Alberto Toril, ale Dante Stipica zdążył z obroną.
90'+5: Zablokowane uderzenie Sebastiana Kowalczyka, a po tym zagraniu sędzia odgwizdał koniec meczu.:

_________________________
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1-0 (1-0)
1-0 - Jean Carlos, 34 min.

- Mecz rozgrywany był na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie.
- Wśród Niebiesko-Czerwonych w pierwszym składzie zagrali Michał Żyro oraz Jakub Czerwiński, którzy w swoim piłkarskim CV mają odnotowaną grę w Pogoni Szczecin
- Trener Waldemar Fornalik w porównaniu do ostatniego meczu przeciwko Stali nie dokonał żadnych zmian. Po przerwie spowodowanej przeziębieniem wrócił Damian Kądzior. Skrzydłowy rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.
- W 74. minucie gry na boisko w ekipie Pogoni wszedł Piotr Parzyszek, były piłkarz gliwickiego Piasta.
- Debiut w Niebiesko-Czerwonych barwach zapisał Ariel Mosór.

Pogoń: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata - Żurawski 62. Smoliński) - Kozłowski (80. Fornalczyk), Drygas, Juan Carlos (80. Stolarski), Kowalczyk - Zahović (74. Parzyszek).

Piast: Plach - Konczkowski, Huk (84. Mosór), Czerwiński, Holubek - Sokołowski, Lipski (68. Steczyk) - Vida (76. Kądzior), Chrapek, Pyrka (68. Ameyaw) - Żyro (46. Toril).

Żółte kartki: Chrapek.