Pierwsze treningi Piasta w Antalyi

11
sty

Za piłkarzami Piasta Gliwice pierwszy dzień przygotowań. Zawodnicy Waldemara Fornalika wczoraj opuścili Gliwice i wylecieli do Turcji, gdzie przez dwanaście dni będą ciężko pracować nad zbudowaniem optymalnej formy przed ligą. -Wszyscy mają świadomość, że to okres cięższej pracy i jesteśmy pozytywnie do tego nastawieni - mówił w imieniu zespołu Jakub Czerwiński.


Niebiesko-Czerwoni w niedzielny wieczór wylądowali na płycie lotniska w Antalyi i zameldowali się w hotelu. Była godzina 18 miejscowego czasu, a w Polsce zegary wskazywały 16:00, 27 piłkarzy razem ze sztabem szkoleniowym i pracownikami Klubu bezpiecznie dotarli na miejsce. Na pokładzie samolotu znajdowały się jeszcze zespoły: Stali Mielec, Jagiellonii oraz Rakowa Częstochowa, które również na miejsce obozu wybrały Turcję. Gliwiczanie bez zwłoki udali się do hotelu i tak zakończyli pierwszy dzień.


Od rana następnego dnia piłkarze rozpoczęli już intensywną pracę, a trenerzy przygotowali dla nich dwa treningi. - Mieliśmy dwie solidne jednostki. Drugi z treningów odbył się na boisku i trzeba powiedzieć, że klub przygotował bardzo dobre warunki do pracy oraz zbudowania formy - mówił Jakub Czerwiński, obrońca Piasta Gliwice.


Całość przygotowań w Turcji zakończy się 22 stycznia i żaden z zawodników nie będzie się oszczędzać. - Wszyscy mają świadomość, że to okres cięższej pracy i jesteśmy pozytywnie do tego nastawieni. Robotę trzeba wykonać, przygotować się jak najlepiej do wznowienia sezonu. Mamy tutaj wszystko zapewnione, żeby tego dokonać - dodał zawodnik, który tuż przed odlotem przedłużył na kolejne lata kontrakt z klubem. - Bardzo się cieszę, że klub mi zaufał i to, że zdecydował się podpisać ze mną tak długi kontrakt z pewnością dodaje motywacji do pracy. Wiem, że wysoko zawiesiłem sobie poprzeczkę, będę się starał utrzymać poziom i jestem szczęśliwy w tej grupie ludzi - zapewnił stoper Niebiesko-Czerwonych.


Podczas obozu podopieczni Waldemara Fornalika, oprócz treningów, zagrają trzy sparingi. W pierwszym z nich gliwiczanie zmierzą się z Zorią Ługańsk. Ten mecz zaplanowany jest na najbliższy piątek.


Biuro Prasowe
GKS Piast SA

Iframe/JavaScript:

Zobacz również