Piast - Wisła K. 2-3. Mecz niewykorzystanych szans

16
maj

Pomimo walki do samego końca, Piast w ostatnim meczu sezonu został pokonany przez Wisłę Kraków 2-3. Niebiesko-Czerwoni w starciu ze skutecznymi do bólu Wiślakami wypracowali sobie pokaźny dorobek sytuacji bramkowych, ale nie zdołali dostatecznie wykorzystać okazji, by finalnie pokonać swoich rywali. Gliwiczanie zakończyli sezon 2020/21 PKO Bank Polski Ekstraklasy na szóstym miejscu.

- Od pierwszych minut pewne było, że mecz dostarczy zgromadzonym kibicom wielu emocji. Mimo, że inicjatywę mieli gospodarze, to Wisła prowadziła już po pierwszym strzale Konrada Gruszkowskiego. Piłka nieszczęśliwie odbiła się jeszcze od obrońców i wpadła do bramki. Po chwili Piast doprowadził do wyrównania. Jakub Świerczok uderzył mocno z ostrego kąta i mieliśmy remis 1-1. Kilka minut później Wisła za sprawą fantastycznego uderzenia Savicia w samo okienko wyszła po raz drugi na prowadzenie. Po chwili Piast mógł szybko doprowadzić do wyrównania lecz z rzutu karnego nie wykorzystał aktywny Jakub Świerczok. Niewykorzystana okazja zemściła się w 43. minucie, kiedy to Piotr Starzyński poradził sobie z Tomasem Hukiem i podwyższył wynik na 3-1 dla Wisły.

- Druga połowa była pełna ataków Piasta i skutecznej, głębokiej obrony krakowian. Niesamowite interwencje co chwilę prezentował Mateusz Lis, długo chroniąc swoją drużynę przed stratą drugiego gola. Bramka krakowska w końcu padła za sprawą Tiago Alvesa, który wykończył składną akcję całego zespołu, gliwiczanie złapali kontakt. Po tym golu gospodarze uwierzyli jeszcze bardziej w odwrócenie losów meczu, ale kolejne ataki nie przynosiły skutku. Ponownie bohaterem gości był ich bramkarz, Niebiesko-Czerwoni nie zdołali strzelić wyrównującej bramki i sędzia zakończył spotkanie przy rezultacie 2-3. Rezultat rywalizacji w Gliwicach w połączeniu z wynikami na innych stadionach sprawił, że Piast Gliwice zakończył sezon na szóstym miejscu. Apetyty były znacznie większe, ale Niebiesko-Czerwonym z pewnścią nikt nie odmówi determinacji i walki do samego końca.

6': Jakub Świerczok miał pierwszą sytuację. Jego strzał głową przeleciał ponad poprzeczką bramki Lisa.

11': Jakub Gruszkowski oddał zaskakujący strzał, który wydawał się niegroźny. Piłka jednak odbiła się od obrońców Piasta i wpadła do bramki obok Frantiska Placha.

17': Jest bramka wyrównująca dla Piasta! Niezawodny Jakub Świerczok po otrzymaniu podania od Chrapka, popędził w stronę bramki i huknął z ostrego kąta nie do obrony.

24': Znów prowadzenie Wisły Kraków. Kapitalne uderzenie Savicia sprzed pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła w samo okienko bramki słowackiego golkipera Piasta.

28': Rzut karny dla Piasta po zagraniu ręką obrońcy krakowian. Do piłki podszedł Jakub Świerczok i niestety jego intencje wyczuł Lis i odbił futbolówkę na rzut rożny.

33': Strzał napastnika Piasta lewą nogą, z woleja był jednak dosyć mocno niecelny. Od własnej bramki rozpocznie Mateusz Lis.

36': Groźny strzał Gerarda Badii był minimalnie niedokładny i przeleciał tuż obok prawego słupka.

43': 3:1 dla Wisły. Piotr Starzyński urwał się obrońcom i mocnym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce.

47': Rzut wolny z obiecującej odległości wykonał Gerard Badia, lecz jego uderzenie przeleciało nad poprzeczką.

54': Strzał sprzed pola karnego Gruszkowskiego świetnie odbił na rzut rożny Frantisek Plach.

66': Dośrodkowanie Pyrki wylądowało na głowie Świerczoka, lecz piłka przeleciała ponad poprzeczką.

70': Dobra próba strzału Sokołowskiego, który jednak nie trafił ostatecznie w bramkę.

73': Dobra składna akcja Piasta. Podanie Chrapka do „Świeżego”, który nie zastanawiał się długo i posłał piłkę w stronę bramki, ale świetną interwencją popisał się Mateusz Lis.

82': Kapitalna akcja Piasta i 2:3! Piast łapie kontakt z Wisłą po świetnej wymianie piłki. Świerczok podał do Tiago Alvesa, który pokonał końcu Mateusza Lisa.
90+4: Piotr Starzyński strzelał, a kapitalnie zareagował na linii Fero Plach.

- Na ławce trenerskiej Wisły zadebiutował dziś duet Mariusz Jop i Kazimierz Kmiecik. Było to ich pierwsze spotkanie w tej roli w tym sezonie.

- W efekcie luzowania obostrzeń na trybunach pierwszy raz od 17 października pojawili się kibice. Zapełnili oni stadion w 25 %.

- Przed meczem zaprezentowano nowe koszulki Piasta Gliwice na sezon 2021/2022. Nowe stroje trafiły już do sprzedaży i są dostępne na stronie internetowej klubu.

- 30. kolejka PKO Ekstraklasy została rozegrana jednocześnie. Wszystkie mecze rozpoczęły się o 17.30.
- Patryk Lipski, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, rozegrał swój 150. mecz w Ekstraklasie.