Piast - TSV Hartberg 3-2. Niebiesko-Czerwoni zameldowali się w 3. rundzie!

17

Piast Gliwice po dobrej grze awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Niebiesko-Czerwoni pokonali u siebie zespół TSV Hartberg 3-2. Gliwiczanie pokazali solidność i wytrwałość w dążeniu do celu, co zostało wynagrodzone bramkami Martina Konczkowskiego, Patryka Sokołowskiego i Michała Żyro. Brązowi medaliści w trzeciej rundzie kwalifikacji 24 września zmierzą się na wyjeździe z drużyną FC Kopenhaga.

- Piłkarze Piasta świetnie rozpoczęli spotkanie wysoko atakując przeciwnika - agresywnie doskakiwali do przeciwnika, uniemożliwiając im precyzyjne rozgrywanie akcji. Praca popłaciła już w dziesiątej minucie, kiedy to to ustawiony wyżej Martin Konczkowski dał próbkę swojej szybkości. Prawoskrzydłowy minął najpierw zwodem bocznego obrońcę, a następnie precyzyjnie posłał piłkę między nogami interweniującego Rene Swete. Niebiesko-Czerwoni chwilę później mogli już prowadzić różnicą dwóch bramek, ale tym razem bramkarz gości uchronił swój zespół przed stratą bramki po pięknym strzale Piotra Parzyszka. Gra gliwiczan napawała optymizmem. Zawodnicy TSV Hartberg także stwarzali zagrożenie. Grający w biało-pomarańczowych strojach próbowali strzałów z dystansu i niestety dla polskiego zespołu jedna z tych prób okazała się być skuteczna. Do piłki zbyt krótko wybitej przez Tomasa Huka doskoczył Tobias Hainz i zdecydował się na uderzenie z około dwudziestu metrów. Frantiskowi zabrakło kilku centymetrów, by sięgnąć futbolówkę, ale strzał Austriaka był na tyle precyzyjny, że zatrzymał się dopiero w siatce. Gliwiczanie zdołali skonstruować jeszcze jedną groźną akcję, dzięki której mogli odzyskać prowadzenie, ale strzał Kristophera Vidy minimalnie przeszedł obok okienka bramki.
- Druga połowa wyraźnie ze wskazaniem na drużynę Piasta, którzy od razu po wznowieniu przeprowadzili kilka ataków i ich aktywność została wynagrodzona. Po pięknej indywidualnej akcji Patryk Sokołowski wpisał się na listę strzelców. Pomocnik oddał precyzyjne uderzenie w 62. minucie i Piast wyszedł na prowadzenie. Po strzelonej bramce podopieczni braci Fornalików dobrze organizowali swoją grę, co dało spokój i brak zagrożenia pod własna bramką. Jednak TSV zdołało przeprowadzić akcję z bramkowym efektem w 75. minucie gry. Dobre techniczne podanie za linię obrony przyjął Lukas Ried. Następnie posłał precyzyjny strzał nad bramkarzem i stan rywalizacji znów był remisowy. Gospodarze nie zwiesili głów, czuli, że tego wieczoru stać ich na awans, co potwierdziła akcja z 84 minuty. Dośrodkowanie Martina Konczkowskiego na bramkę Michał Żyro. Trafienie rezerwowego w tym spotkaniu piłkarza dało Piastowi zwycięstwo i awans drużyny, na którą w trzeciej rundzie czeka FC Kopenhaga.

8’: Dobra sytuacja Piasta. W polu karnym do piłki dopadł Piotr Parzyszek, który starał się minąć bramkarza gości, jednak Rene Swete znacząco utrudnił zakończenie akcji Niebiesko-Czerwonych.
10': Świetnie zachował się Martin Konczkowski, który indywidualnie wygrał najpierw pojedynek z obrońcą, a następnie technicznym strzałem dał prowadzenie Piastowi - 1-0!
13': Bramka uskrzydliła gliwiczan, którzy po akcji Konczkowskiego i strzale z woleja Piotra Parzyszka mogli prowadzić już 2-0, ale tym razem, golkiper Hartberg zdołał wybronić uderzenie.
16': Na uderzenie z dystansu zdecydował się Samson Tijani, ale ta próba poszybowała wysoko nad bramką.
19': Z około dwudziestu metrów strzelał Rajko Rep. Na szczęście dla gliwiczan był to strzał niecelny.
33': Goście z Austrii zdołali wyrównać. Źle piłkę z własnego pola karnego wybijał Tomas Huk, przejął ją Tobias Kainz, który oddał precyzyjny strzał - 1-1.
39': Centymetrów zabrakło do szczęścia. Ponownie z dobrej strony z prawej strony pokazał się Martin Konczkowski, który odszukał w polu karnym TSV Kristophera Vidę, jednak Węgier pomylił się nieznacznie.
46': Zblokowany strzał Tomasza Jodłowca sprawił, że gliwiczanie mieli rzut rożny tuz po przerwie.
51': Piotr Parzyszek zagrał precyzyjną piłkę do Patryka Sokołowskiego, który znalazł się blisko szesnastki gości. Pomocnik oddał soczysty strzał, ale Swete wybił piłkę przed siebie i zagrożenie minęło.
62': Przytomnością i precyzją wykazał się Patryk Sokołowski, który najpierw przejął piłkę na szesnastym metrze, wbiegł z nią w pole karne i strzelił nie do obrony - 2-1!
75': Spryt Lukasa Rieda i mocny strzał pod poprzeczkę ponownie dał zespołowi TSV Hartberg wyrównanie. Austriacki ofensywny zawodnik dobrze przyjął sobie piłkę w pobliżu bramki Piasta, co dało mu odpowiednią ilość czasu, by oddać uderzenie przed interwencją obrońców - 2-2.
80': Ponownie Lukas Ried zgłosił się po piłkę w polu karnym, oddał strzał głową, ale w środek bramki i Frantisek Plach bez kłopotów złapał to uderzenie.
84': Martin Konczkowski do bramki dołożył także asystę. Jeden z bohaterów tego meczu dośrodkował z prawej strony, o którą odważnie powalczył Michał Żyro. Zmiennik Piotra Parzyszka oddał precyzyjny strzał głową i Piast po raz trzeci prowadził - 3-2!
90+2': Celny strzał Kainza, który nie sprawił kłopotu Plachowi. Uderzenie trafiło w środek bramki, czyli tam, gdzie ustawiony był bramkarz Piasta.

- Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach. Spotkanie odbyło się bez udziału kibiców.
- Funkcję pierwszego trenera w tym spotkaniu pełnił Tomasz Fornalik, po tym jak Waldemar Fornalik po przeprowadzonych badaniach został poddany izolacji.
- W pierwszym składzie na środku obrony po raz pierwszy w tym sezonie Piotr Malarczyk
- Decyzją UEFA wszystkie mecze eliminacji europejskich pucharów odbywają się przy pustych trybunach.