Piast - Stal 1-1. Po golu i punkcie na zakończenie roku

18
gru

Remisem zakończył rywalizację w 2021 roku zespół Piasta Gliwice. Niebiesko-Czerwoni podzielili się punktami ze Stalą Mielec osiągając rezultat 1-1. Mielczanie zdołali odpowiedzieć golem Kokiego Hinokio, po tym jak gliwiczan na prowadzenie wyprowadził Michał Chrapek. Koniec spotkania oznaczał początek urlopu dla zawodników i sztabu. Drużyna powróci do treningów 7 stycznia 2022 roku.

- Piast w pierwszych minutach chciał wziąć sprawy w swoje ręce. Piłkarze prowadzeni w tym meczu jeszcze przez Mateusza Smudę, który na co dzień sprawuje pieczę nad bramkarzami zespołu, przeważali jeśli chodzi o utrzymywanie się przy piłce. Gospodarze cierpliwie budowali akcje, szukając sposobu na pokonanie Rafała Strączka. Gliwiczanie byli konsekwentni i często niepokoili strzałami golkipera, który w ostatniej kolejce zdołał obronić dwa rzuty karne wykonywane przez zawodników Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Piłka w końcu wpadła do siatki, ale kibice zgromadzeni musieli czekać aż do 43. minuty. Wówczas Piast miał rzut wolny, który Niebiesko-Czerwoni skutecznie wykorzystali. Dośrodkowywał Damian Kądzior, a sprytnym strzałem głową popisał się Michał Chrapek, wprawiając w euforię sympatyków Piasta.
- Niestety początek drugiej odsłony nie był udany dla gliwiczan. Wszystko za sprawą błędu w rozegraniu, który otworzył szansę przyjezdnym, by doprowadzić do wyrównania. Stal skorzystała z okazji i ukarała drużynę z Gliwic. Strata gola zmąciła nieco poczynania gospodarzy. Kolejne minuty zawodnicy poświęcili, by odzyskać pewność siebie, oraz by na powrót uporządkować swoją grę. Niebiesko-Czerwoni podkręcili tempo w końcowym etapie rywalizacji i usilnie dążyli do zdobycia drugiej bramki. Ostatecznie mecz, w którym nie brakowało walki i pojedynków o piłkę, drużyny strzeliły po jednym golu i zdobyły po jednym punkcie..

9': Pierwsza próba strzału Alberto Torila była zbyt słaba. Rafał Strączek zdążył z obroną.
12': Udany drybling Patryka Sokołowskiego stworzył mu szansę do oddania uderzenia w stronę bramki Stali. Znów skutecznie golkiper gości.
18': Dobre dośrodkowanie dotarło na głowę Fabiana Piaseckiego. Frantisek Plach nie miał kłopotu z wyłapaniem piłki po strzale napastnika gości.
33': Ponownie Patryk Sokołowski, który zgłosił aspirację do zdobycia drugiej bramki w drugim kolejnym meczu. Strzał pomocnika Piasta o centymetry minął słupek bramki Strączka.
35': Frantisek Plach wyszedł zwycięsko w pojedynku w sytuacji sam na sam z Maksymilianem Sitkiem.
37': Mocny strzał Michała Chrapka, ale w środek bramki, przez co nie zagroził on dostatecznie rywalowi.
40': Prawdziwy kocioł zgotowali mielczanom zawodnicy Piasta. Dwukrotnie szukał drogi do siatki dla piłki Damian Kądzior. Ostatecznie Stal wybiła futbolówkę na rzut rożny.
43': Skuteczny stały fragment gry dał Piastowi prowadzenie! Dośrodkowanie Damiana Kądziora na bramkę zamienił Michał Chrapek! 1-0!
51': Świetna akcja gospodarzy, a bliski szczęścia był Alberto Toril.
56': Niestety błąd w wycofaniu piłki okazał się brzemienny w skutkach. Piłkę po przechwycie rozegrał Fabian Piasecki, a całość wykończył Koki Hinokio. 1-1.
82': Piast za sprawą uderzenia głową Ariela Mosóra starał się odzyskać prowadzenie. Tym razem bezskutecznie.

- Ostatnie spotkanie w 2021 roku drużyny Piasta odbyło się w Gliwicach
- Od pierwszej minuty w zespole gospodarzy wystąpili piłkarze, którzy są dobrze znani gliwickiej publiczności. W składzie mielczan zagrali chociażby Mateusz Mak, Marcin Flis, Mateusz Matras. Na ławce rezerwowej mecz rozpoczął także Maciej Jankowski, również były zawodnik Niebiesko-Czerwonych.
- Komisja Ligi oddaliła odwołanie Piasta w sprawie czerwonych kartek dla trenera Waldemara Fornalika i jego asystenta Tomasza Fornalika po meczu z Rakowem. W związku z powyższym, obaj szkoleniowcy nie mogli przebywać z drużyną już w drugim spotkaniu PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Piast grał ze Stalą Mielec. W nowym roku obaj szkoleniowcy wrócą na ławkę trenerską.