Piast - Legia 4-1. Popis strzelecki przy Okrzei

24

To był popis gry i skuteczności siły ofensywnej Piasta w starciu z Legią. Hat-trick Alberto Torila, a także gol jego zmiennika Nikoli Stojiljkovicia pozwoliły Niebiesko-Czerwonym osiągnąć okazałe zwycięstwo 4-1. Bramkę honorową dla aktualnych mistrzów Polski w pierwszej połowie zaliczył Ernest Muci. Wygrana z Wojskowymi pozwoliła gliwiczanom awansować na szóste miejsce w ligowej tabeli.

- Bardzo udany i szybki początek piłkarzy Piasta Gliwice mógł zaskoczyć nie tylko rywala, ale również wszystkich obserwatorów niedzielnego widowiska. Faktycznie tak było, bo to spotkanie Piast rozpoczął imponująco pod względem skuteczności. Dwa trafienia przed upływem kwadransa gry zaliczył Alberto Toril, który wykorzystał dogrania najpierw Arkadiusza Pyrki, a następnie Damiana Kądziora. Legia zdołała szybko odpowiedzieć dzięki postawie Ernesta Muciego, a mogło być jeszcze trudniej, gdyby precyzji nie zabrakło Mahirowi Emrelemu. Azerski napastnik znajdywał się w odpowiednim miejscu i czasie, lecz zdołał trafić jedynie w słupek bramki strzeżonej przez Frantiska Placha. Słowacki golkiper nie narzekał na brak interwencji i skutecznie zatrzymywał między innymi strzały Filipa Mladenovicia i strzelca gola dla Legii, Muciego. Pierwsza część była prowadzona w bardzo szybkim tempie, a w wyniku tego szaleństwa otwierały się przestrzenie dla kolejnych akcji bramkowych.
- Po przerwie było już nieco spokojniej i zespoły postawiły na przemyślane ustawienie w tyłach i zabezpieczenie stref pod swoimi bramkami. Groźniej zaatakowali Legioniści, ale nie dawało im to bramki kontaktowej. Skuteczność nie opuściła za to Piasta, a zwłaszcza jego hiszpańskiego snajpera. Alberto Toril do dwóch bramek zdobytych nogami dołożył trafienie głową. Trybuny Okrzei żyły niesione emocjami i korzystnym wynikiem wypracowanym przez swoich piłkarzy. Jak się później okazało to nie był koniec strzelania tego wieczoru. W roli głównej na pięć minut przed końcem zawodów wystąpili zmiennicy, Kristopher Vida oraz Nikola Stojiljković. Pierwszy z nich w dużym zagęszczeniu w polu karnym Legii oddał strzał i trafił w słupek, a do odbitej piłki dopadł Serb i zwieńczył tę akcję golem.

4': Dwa słupki w jednej akcji, którą kończył Mahir Emreli. Mocny początek w wydaniu gości.
10': Idealnie wyłożona piłka przez Arkadiusza Pyrkę do wybiegającego Alberto Torila, a Hiszpan technicznym strzałem pokonał bramkarza Legionistów! 1-0!
14': Kolejna bramka dla Piasta! Efektownie i przede wszystkim skutecznie złożył się do strzału Alberto Toril! Strzał z powietrza zaskoczył Kacpra Tobiasza! 2-0!

18': Potężna bomba w wykonaniu Filipa Mladenovicia, ale czujność na linii bramkowej zachował Frantisek Plach.
21': Goście z Warszawy złapali kontakt po bramce zdobytej przez Ernest Muciego. Albańczyk dopadł do piłki zagranej za gliwicką linię obrony. Zabrakło agresywniejszego dojścia do ofensywnego gracza i tym razem golkiper Piasta nie zdołał uchronić zespołu. 2-1.
37': Josue starał się strzałem z dystansu doprowadzić do wyrównania, ale Fero Plach nie zamierzał ułatwić rywalom tego zadania.
40': Ratunkowa interwencja Martina Konczkowskiego pozwoliła gliwiczanom w dalszym ciągu cieszyć się z prowadzenia.
45+2': Michał Chrapek uderzył dokładnie z rzutu wolnego, ale tym razem Kacper Tobiasz zanotował pewną obronę.
58': Efektowna parada Placha, który przeciął dośrodkowanie do napastnika Legii.
60': Znów to zrobił! Alberto Toril skompletował hat-tricka. Napasnik Piasta tym razem nie dał szans Tobiaszowi uderzając głową pod poprzeczkę bramki! 3-1!
66': Mahir Emreli oddał strzał z obrzeża pola karnego, ale trafił w środek bramki, gdzie dobrze ustawiony był golkiper Niebiesko-Czerwonych.
71': Potężnie z dystansu kropnął azerski snajper Wojskowych i zaliczył trzeci strzał w słupek. Piastowi dopisało w tej akcji trochę szczęścia. Piłka po odbiciu się od obramowania bramki trafiła w plecy Frantiska Placha i opuściła boisko.
75': Ernest Muci miał szansę zdobyć swoją drugą bramkę w tym meczu, ale strzelił niecelnie.
86': Nikola Stojiljković tuż po wejściu na boisko trafił do siatki rywala. Snajper dobił uderzenie Kristophera Vidy, które trafiło w słupek. 4-1!

- Spotkanie z Legią Warszawa odbyło się na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.
- Zanim emocje sportowe na dobre rozgrzały kibiców przy #Okrzei20, w specjalnie przygotowanej Fan Zonie, gdzie rządzili strażacy oraz strażnicy miejscy, którzy zademonstrowali arsenał i osprzęt służb.
- Alberto Toril z pięcioma trafieniami wysunął się na prowadzenie strzelców w zespole z Gliwic. Hat-trick Hiszpana był trzecim zapisanym w całej lidze tego sezonu.