Piast - Legia 0-1. Bez punktów w meczu na szczycie

21

Piast Gliwice uległ na własnym boisku Legii Warszawa 0-1. Niebiesko-Czerwoni mogli prowadzić z liderem Ekstraklasy, ale zabrakło skuteczności. Z kolei Legionistom udało się wykorzystać jedną z wypracowanych okazji i to wystarczyło, by wywieźć z Gliwic komplet punktów. Zwycięskiego gola dla Wojskowych strzelił Rafael Lopes.

- Zespoły na początku rywalizacji podeszły do siebie z wielkim respektem. Żadna ze stron nie chciała się zbytnio otworzyć i pilnowała się, by nie popełnić kosztownego błędu. Legia wypracowała sobie lekką optyczną przewagę, której nie potrafiła jednak zmaterializować zdobyciem bramki. Najlepszą okazję miał Artur Jędrzejczyk, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał minimalnie niecelny strzał. Piast starał się odgryzać szybkimi kontratakami i jeden z nich mógł skończyć się golem, lecz Tiago Alves uderzył ponad bramką. Sędzia nie doliczył ani minuty i piłkarze udali się po 45 minutach na przerwę.
- Druga połowa zaczęła się zdecydowanie intensywniej niż pierwsza. Obie drużyny wyszły dużo odważniej i stwarzały sobie groźne sytuacje, które zmarnowali Tomas Pekhart i Tiago Alves. Piłka wpadła w końcu do siatki w 75. minucie spotkania, kiedy to Rafael Lopes wykończył dośrodkowanie Josipa Juranovicia i dał Legii prowadzenie. Stołeczni, tuż po otwarciu wyniku, starali się podwyższyć prowadzenie, jednak ponownie Frantisek Plach popisał się dobrą interwencją. Gliwiczanie, mimo starań, nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Wojskowi przerwali serię Piasta i zdobyli cenne trzy punkty, zwiększając dystans do sześciu oczek nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin. Niebiesko-Czerwoni utrzymali czwartą lokatę, a kolejne spotkania, które są zaplanowane na weekend zwiastują wiele emocji.

21': Świetny rajd Tiago Alvesa zakończony groźnym uderzeniem lewą nogą, które jednak przeleciało ponad bramką Legionistów.
27': Strzał Juranovicia sprzed pola karnego łatwo złapał w „koszyczek” Fero Plach.
29': Akcja Wojskowych z lewej strony boiska zakończyła się uderzeniem Filipa Mladenovicia, które odbił z problemami Plach.
36': Tym razem z dużej odległości spróbował szczęścia Bartosz Kapustka, ale jego próba ominęła bramkę Piasta.
39': Bardzo groźna sytuacja w polu karnym gospodarzy po rzucie rożnym. Strzał głową oddał Artur Jędrzejczyk, lecz piłka przeleciała obok słupka i opuściła plac gry.
49': Groźna sytuacja w polu karnym Legii, po kapitalnej akcji Alvesa, utrzymał piłkę Świerczok, który wycofał futbolówkę na 16 metr. Zbyt długo do strzału składał się Patryk Sokołowski, ponieważ jego próbę udaremnił obrońca przyjezdnych.
52': Doskonałą okazję zmarnował Tomas Pekhart, który z czystej pozycji przeniósł piłkę ponad bramką. Nadal utrzymuje się bezbramkowy remis.
61': Fantastyczna akcja Piasta! Świerczok utrzymał się przy piłce i podał do Tiago, który nie trafił do siatki z bliskiej odległości. To powinna być bramka dla gospodarzy.
63': Uderzenie lewą nogą Liquinhasa przechodzi tuż obok słupka bramki Placha.
68': Pekhart zmarnował kolejną szansę, a ponadto kapitalną, instynktowną interwencją popisał się słowacki bramkarz Piasta.
75': Dośrodkowanie Juranovicia spadło wprost na głowę Lopesa, którego uderzenie wpada do siatki obok bezradnego Placha. Legia obejmuje prowadzenie - 0-1.
83': Świetna interwencja bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam z napastnikiem Legii, Kacprem Kostorzem. Golkiper utrzymał gliwiczan w grze.

- W spotkaniu z Legią pauzował za kartki Patryk Lipski.
- Patryk Sokołowski, Michał Żyro, Jakub Czerwiński oraz Tomasz Jodłowiec w przeszłości reprezentowali barwy Wojskowych, a dziś znaleźli się w składzie meczowym gliwiczan.
- Michał Chrapek w meczu z Legią obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie, która wyklucza jego udział w kolejnym spotkaniu.