Piast - Lech 1-0. Trzeci sparing na plus

29
cze

W sobotnim meczu kontrolnym Piast Gliwice wygrał z Lechem Poznań 1-0 (0-0). Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych strzelił Jorge Felix, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Najważniejsze wydarzenia:
16': Michael Ameyaw wbiegł w pole karne i oddał mocny strzał. Piłka po uderzeniu skrzydłowego Piasta trafiła w słupek. Było naprawdę blisko!
16': Chwilę po sytuacji Michaela Ameyawa w poprzeczkę trafił Oskar Leśniak. Dwie bardzo dobre okazje Niebiesko-Czerwonych.
28': Jorge Felix strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale uderzył nad bramką.
39': Dobra sytuacja Lecha, ale Frantisek Plach popisał się skuteczną interwencją po uderzeniu Filipa Marchwińskiego.
42': Nieporozumienie w defensywie Piasta, ale dobrze interweniował Frantisek Plach po strzale jednego z zawodników Lecha.
43': Kolejny raz skuteczną obroną popisał się Frantisek Plach. Słowak obronił strzał Kristoffera Velde z rzutu wolnego.
44': Szybka kontra Piasta, ale strzał Michała Chrapka był nieco zbyt lekki.

46': Gabriel Kirejczyk znalazł się przed szansą na strzelenie gola, ale Filip Bednarek obronił jego uderzenie.
51': Michał Chrapek odebrał piłkę rywalom i dograł ją do Gabriela Kirejczyka, który oddał strzał, ale Bartosz Mrozek zdołał obronić.
59': Jakub Czerwiński skutecznie w defensywie! Kapitan Piasta wybił piłkę, zmierzającą do bramki po strzale Filipa Szymczaka.
68': Jorge Felix próbował uderzać głową, ale Bartosz Mrozek nie musiał interweniować. Piłka przeleciała obok słupka.
70': Michał Kaput wygrał pojedynek główkowy po dośrodkowaniu Damiana Kądziora, jednak jego strzał nie sprawił kłopotów bramkarzowi Lecha.
74': Niecelne uderzenie Igora Drapińskiego zza pola karnego.
76': Jorge Felix pewnie uderzył z rzutu karnego i wyprowadził Piasta na prowadzenie! 1-0!

- Mecz został rozegrany na obiekcie Hotelu Remes w Opalenicy.
- Transmisja z tego spotkania była przeprowadzona na kanale #PiastGliwiceTV w serwisie YouTube.
- Dla Piasta był to trzeci sparing w letni okresie przygotowawczym.

___________________________
Piast Gliwice - Lech Poznań 1-0 (0-0)
1-0 - Felix, 76. min. (k.)

Piast: Plach - Pyrka (60. Mokwa), Huk (60. Mosór), Czerwiński (60. Munoz), Leśniak (60. Drapiński) - Dziczek (46. Kostadinov), Tomasiewicz (60. Kaput) - Ameyaw (46. Kądzior), Chrapek (60. Szczepański), Felix (77. Karbowy) - Piasecki (46. Kirejczyk, 77. Urbański).

Lech (I połowa): Bednarek - Pereira, Mońka, Milić, Gurgul - Hotić, Karlstrom, Kozubal, Velde - Marchwiński - Ishak. (II połowa): Mrozek - Czerwiński, Tomaszewski, Pingot, Andersson - Ba Loua, Murawski, Sousa, Antczak - Gholizadeh - Szymczak.

Żółte kartki: Velde, Pingot.