Piast - Jagiellonia 2-1. Wydłużamy serię!

23

W sobotnim spotkaniu 30. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok 2-1 (0-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Jakub Holubek i Jakub Czerwiński, a dla gości trafił Bartosz Bida.

- W pierwszej części gry brakowało klarownych sytuacji strzeleckich. W grze obu drużyn było dużo niedokładności, co przełożyło się na małą liczbę sytuacji. Goście groźniej atakowali swoją lewą stroną, ale obrona Piasta nie dała się przechytrzyć. Niebiesko-Czerwoni próbowali się odgryzać, ale głównie za sprawą uderzeń z dystansu, które nie przyniosły pozytywnych efektów.

- Druga połowa idealnie rozpoczęła się dla podopiecznych Waldemara Fornalika. Niebiesko-Czerwoni mocno weszli w tę część gry i dwukrotnie pokonali Zlatana Alomerovicia. Najpierw zrobił to Jakub Holubek, a chwilę później Jakub Czerwiński. Po tym trafieniu żwawiej zaatakowali goście, którzy dążyli do odrabiania strat. Udało im się nawet wbić piłkę do siatki za sprawą trafienia rezerwowego Bartosza Bidy. W końcówce zarówno Piast, jak i Jagiellonia miały swoje sytuacje, ale żaden z zespołów nie zdołał strzelić kolejnego gola i mecz zakończył się zwycięstwem gliwiczan.

11': Karol Struski uderzył bez przyjęcia, ale Frantisek Plach nie musiał interweniować. Piłka trafiła w boczną siatkę.
23': Bartłomiej Wdowik zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale Frantisek Plach obronił jego uderzenie.
34': Frantisek Plach złapał piłkę po strzale Tarasa Romanczuka. Kapitan gości uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
43': Kristopher Vida spróbował uderzenia z dystansu, ale nie trafił w światło bramki.

46': Marc Gual oddał strzał z okolicy szesnastego metra, ale Frantisek Plach nie dał się pokonać.
47': Damian Kądzior odebrał piłkę swojemu rywalowi tuż pod polem karnym gości. Następnie Martin Konczkowski sprytnie dośrodkował do Jakuba Holubka, który głową zapakował futbolówkę do siatki - 1-0!
53': Jakub Czerwiński podwyższa prowadzenie Niebiesko-Czerwonych! Kapitan Piasta trafił do siatki po dośrodkowaniu Tom Hateley'a - 2-0!

57': Jakub Czerwiński zablokował wślizgiem uderzenie Diego Santosa Carioci.
58': Piłka w bramce Piasta po strzale Bartłomieja Wdowika, ale sędzia odgwizdał spalonego - nie ma gola.
66': Bartosz Bida wbił piłkę do siatki po dośrodkowaniu Bojana Nasticia i zmniejszył straty swojego zespołu - 2-1.
79': Constantin Reiner uderzał głową po dośrodkowaniu Toma Hateley'a, ale minimalnie się pomylił.
83': Szybka akcja Piasta zakończona strzałem Kamila Wilczka, ale Zlatan Alomerović popisał się dobrą interwencją i obronił jego uderzenie.
88': Kapitalna interwencja Frantiska Placha w sytuacji sam na sam z Michałem Żyro.
90': Arkadiusz Pyrka przegrał rywalizację ze Zlatanem Alomeroviciem w sytuacji sam na sam.
90+1': Kolejna szansa Piasta, ale poprzeczka po uderzeniu Arkadiusza Pyrki.
90+5': Kapitalna szansa Piasta, ale Michael Ameyaw nie zdołał pokonać bramkarza gości.

- Mecz odbył się na Stadionie Miejski im. Piotra Wieczorka w Gliwicach, mieszczącym się przy ulicy Okrzei 20.
- W porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania w podstawowym składzie Piasta nastąpiła jedna zmiana. Od pierwszej minuty zagrał Tom Hateley, który zastąpił Tomasa Huka.
- Podczas #PIAJAG trener Waldemar Fornalik nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Tihomira Kostadinova, Rauno Sappinena i Miguela Munoza oraz zawieszonych za kartki Tomasa Huka i Michała Kaputa.