Niedźwiedź: Krok do przodu

06
cze

- Dokładamy kolejną cegiełkę do naszego rozwoju i dzięki takiej postawie jak w ostatnim meczu, wykonujemy duży krok do przodu - powiedział trener Jarosław Niedźwiedź po zwycięskim meczu drużyny U-19 nad Rekordem Bielsko-Biała. 

 

W meczu lidera z wicceliderem była dosyć wyraźna i zadziwiająco duża różnica w organizacji gry, prawda?
- Bardzo się cieszę z dnia meczowego. Wynik wynikiem, który oczywiście jest pozytywny, natomiast jestem bardzo zadowolony z tego, jak wyglądaliśmy na boisku. Zrobiliśmy wszystkie zmiany i jeśli chodzi o postawę naszych zawodników, to ręce same się do oklasków składają, bo na żadnym etapie nie traciliśmy na jakości. Należą im się duże brawa za ten dzień.

 

Widać, że chłopcy mają świadomość, że akcje nie dzieją się tylko tam, gdzie jest piłka, ale całą drużyną inteligentnie przesuwali się na boisku i dzięki temu dominowali...
- Przestrzenie, które chcemy zwalniać lub zdobywać, chcemy kreować czy kontrolować, to nie jest praca dla jednego zawodnika tylko dla całej drużyny, dlatego gramy w jedenastu. Bardzo dobra robota.

 

Co takie zwycięstwo i gra może dać zawodnikom w kolejnym meczu? Wiadomo dobrze jest wspiąć się na taki poziom, ale jeszcze trzeba potrafić to utrzymać.
- Dokładnie tak, teraz dokładamy kolejną cegiełkę do naszego rozwoju i dzięki takiej postawie jak w ostatnim meczu, wykonujemy duży krok do przodu.


Jak to bardzo przybliża zespół do osiągnięcia tych celów sportowych?
- W tym momencie jest to przybliżenie indywidualne i grupowe. Naszym celem jest to, żeby ci chłopcy jak najszybciej trafiali do rezerw, taka jest też rola juniora starszego. Uważam, że się zbliżyli mocno.Biuro Prasowe 
GKS Piast SA