Jodłowiec: Chcemy punktować od początku

30
sty

- Chcemy punktować już od pierwszego meczu. Jestem przekonany, że jesteśmy dobrze przygotowani., do tego mamy dobre podejście mentalne. Wiem, że będziemy mocni - powiedział Tomasz Jodłowiec przed niedzielnym spotkaniem z Wisłą Kraków.

 

Jak radzisz sobie ze zmianą warunków z tych takich cieplejszych, tureckich na te polskie, zimowe, śnieżne i z niskimi temperaturami, czy było trudno?
- Zdawaliśmy sobie sprawę, że pogoda i warunki będą inne niż w Turcji. Musieliśmy się z tym pogodzić i podejść z dobrym nastawieniem. Dobrze się przygotowujemy mentalnie i fizycznie do pierwszego meczu.
 

Pierwsze mecze będą odbywać się właśnie w takich warunkach. Na ile to jest trudne i na ile ryzykowne? Czy lepiej jest grać na twardych zaśnieżonych czy bardziej surowych murawach?
- Myślę, że boiska nie będą zmrożone, wręcz będą bardziej miękkie. Poza tym wszystkie drużyny mają murawy podgrzewane. Trzeba być podwójnie skoncentrowanym, bo wiadomo, ciężej się biega po takich miękkich boiskach. Na pewno różnią się one stanem od tych, na których gra się w miesiącach letnich. Wtedy są na najwyższym poziomie.


Odwołując się do twojego doświadczenia, pierwszy mecz po przerwie pozwala zaskoczyć przeciwnika w pierwszych minutach? Czy to jest bardziej wzajemne badanie się, bo wiadomo, że to pierwsze spotkanie w kolejnej rundzie i jest pewna niewiadoma?
- Gramy z Wisłą Kraków, do której przyszedł nowy trener. Mówi się, że bardzo ciężko trenują, jednak my się skupiamy na sobie. Mamy dobrą drużynę pod względem piłkarskim i jesteśmy dobrze przygotowani. Będziemy chcieli to potwierdzić po dobrze przepracowanym zgrupowaniu w Turcji. Moim zdaniem nie będzie żadnego badania czy podchodzenia do naszego przeciwnika z ostrożnością. Po prostu będziemy grać w takim stylu, w jakim się prezentowaliśmy w końcówce poprzedniej rundy. Będziemy kontynuować dobrą grę taktyczną i nie tylko.


Jak ten mecz będzie dla was ważny? Czy on odpowie na to czy dobrze przepracowaliście zimę, czy to jest dopiero pierwszy krok na dłuższym odcinku sezonu?
- Wiadomo cały sezon nie opiera się na jednym meczu. Pokazał to najbardziej sezon mistrzowski, kiedy pierwszy mecz po przerwie zimowej przegraliśmy, a później była piękna seria do końca sezonu. Chcemy punktować już od pierwszego meczu. Jestem przekonany, że jesteśmy dobrze przygotowani, do tego mamy dobre podejście mentalne. Wiem, że będziemy mocni.


Jakbyś ocenił walkę o skład w drużynie? Ta rywalizacja jest wyrównana, każdy też walczy o swoje cele, aby jak najwięcej tych meczów mieć na swoim koncie
- Nie ma co ukrywać, rywalizacja jest i zawsze będzie. Można powiedzieć, że to jest potrzebne, żeby w drużynie był coraz wyższy poziom. Według mnie to jest zdrowe w sporcie i tak powinno być. Trzeba się cieszyć, że mamy dobrą i szeroką kadrę, a to konkurowanie podnosi jakość.


Co może okazać się kluczowe w spotkaniu z Wisłą Kraków, aby ten wynik dla Piasta skończył się korzystnie? 
- Przede wszystkim musimy być mocni jako drużyna. Gdy będziemy dobrze zorganizowani, to będziemy cały czas razem dążyć do zwycięstwa. Jestem przekonany, że dzięki przygotowaniom i pod względem piłkarskim jesteśmy silni.

 

Biuro Prasowe
GKS Piast SA