Jakub Świerczok w jedenastce 24. kolejki PKO Ekstraklasy!

14

Jakub Świerczok znalazł się w zestawieniu najlepszych zawodników 24. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, dzięki bramce zdobytej w poniedziałkowym meczu derbowym z Górnikiem Zabrze, wygranym przez naszą drużynę 2-0. Najlepszy strzelec zespołu był też bezpośrednio zamieszany w drugie trafienie w tym spotkaniu. To już szóste wyróżnienie dla najlepszego strzelca Piasta w tym sezonie!

Mecz rozpoczął się bardzo nerwowo dla gospodarzy, którzy byli bliscy straty gola w początkowej części meczu. Jednak w dużej mierze dzięki dobrej dyspozycji Świerczoka, który nękał obronę gości co kilka minut, Piast przejął inicjatywę. Po szybko przeprowadzonej, składnej akcji w środku pola, piłka trafiła do Michała Chrapka, który celnym podaniem uruchomił trzykrotnego reprezentanta Polski, a ten lewą nogą, mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Był to dziesiąty w tym sezonie gol naszego napastnika w lidze.

Druga połowa rozpoczęła się od poszukiwań bramki podwyższającej prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym Górnika, piłka trafiła po raz kolejny do Świerczoka, który lekko zaskoczony, że futbolówka spadła pod jego nogi, trafił w słupek. Szczęśliwie odbity strzał uderzył jeszcze w obrońcę gości Evangelou, który zaliczył trafienie samobójcze. Były zawodnik m.in. Zagłębia Lubin, był wyjątkowo aktywny w ten wieczór i sprawiał ogromne problemy defensywie zabrzan, jednak jego próby powstrzymywał kilkukrotnie Chudy i głównie dzięki niemu licznik napastnika zatrzymał się na jednej bramce.

Jakub Świerczok melduje się w jedenastce kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy już po raz szósty. Gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnych rywalizacjach!