Jakub Świerczok przeszedł do Nagoya Grampus

20
lip

Informujemy, że Jakub Świerczok opuścił Piasta Gliwice i dołączył do Nagoya Grampus. 

 

Jakub Świerczok trafił do Piasta w sierpniu 2020 roku na zasadzie wypożyczenia z Łudogorca Razgrad. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał łącznie 27 spotkań, w których zdobył 17 bramek oraz zanotował trzy asysty. Jego dobra dyspozycja sprawiła, że po zakończonym sezonie Klub z Gliwic zdecydował się na wykupienie 28-latka z bułgarskiego zespołu. 

 

Forma Jakuba Świerczoka została również doceniona przez selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy, który powołał go do kadry na UEFA EURO 2020. Przed mistrzostwami Europy 28-letni napastnik zagrał jeszcze w dwóćh meczach towarzyskich, wpisując się na listę strzelców w spotkaniu z Rosją. Na turnieju wystąpił w ostatnim grupowym starciu, w którym rywalem Biało-Czerwonych była Szwecja. 

 

- Kuba to świetny zawodnik i człowiek, który wniósł dużo energii do społeczności Piasta i dzięki temu obie strony skorzystały na tej współpracy. Kuba zdobywał ważne bramki, które pomogły Piastowi w osiąganiu dobrych rezultatów, a także sprawiły, że otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. Piłka nożna jest jednak dynamiczna i zmiany są nieuniknione. Kubie, bardzo dziękujemy i życzymy mu wielu sukcesów, by w nowym miejscu był równie szczęśliwy co w Gliwicach - powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

 

Nagoya Grampus to jednokrotny mistrz Japonii (2010), dwukrotny zdobywca krajowego Pucharu (1995, 1999) oraz Superpucharu (1996, 2011). W obecnym sezonie podopieczni Massimo Ficcadentiego mają na swoim koncie 37 punktów po 20 rozegranych meczach i znajdują się na czwartej pozycji w tabeli J1 League. 

 

Kuba, dziękujemy za występy w barwach Niebiesko-Czerwonych i życzymy sukcesów w dalszej karierze! 

 

GKS Piast SA