Fornalik: Z dużym optymizmem przystąpimy do rozgrywek

21
sty

- Zawodnicy pracowali bardzo solidnie i sumiennie. Z dużym optymizmem będziemy mogli przystępować do rozgrywek Ekstraklasy - przyznał trener Waldemar Fornalik po kończącym przygotowania w Turcji sparingu z FK Proleter.

Oficjalny wynik gry kontrolnej Piast - FK Proleter to 4-1. Proszę o komentarz do tego spotkania.

- Był to pożyteczny sprawdzian. Dyktowaliśmy warunki, prowadziliśmy grę szczególnie w pierwszej połowie. Trzeba sobie to powiedzieć, że nie był to słaby przeciwnik, który potrafił się zorganizować w grze defensywnej, a my zdołaliśmy wykorzystać słabsze momenty gry drugiej strony, stąd wysoka wygrana, a mieliśmy też jeszcze swoje sytuacje do podwyższenia wyniku. Uważam, że był to bardzo dobry sprawdzian, a drużyna znajduje się w dobrej formie. 


Co zadecydowało o wyborze tego konkretnego przeciwnika do gry kontrolnej? Poziom sportowy czy też kwestie organizacyjne?
- W tym roku było o wiele mniej zespołów przebywających w Turcji. Wybór tych drużyn nie był tak szeroki, jak do tej pory. Staraliśmy się wybrać najlepszych przeciwników czy to Zoria Ługańsk, czy teraz FK Proleter. Były to zespoły, które stanowią o jakości gry w swoich ligach, stąd wybór właśnie tych przeciwników.


Po upływie regulaminowych 90. minut zespoły rozegrały dodatkowe pół godziny. Czemu to miało służyć?
- Służyło to temu, by zawodnicy, którzy do tej pory grali mniej mogli rozegrać dodatkowe minuty. Byłem bardzo zadowolony, że przeciwnicy zgodzili się na taką formułę. Ustaliliśmy, że oficjalnym wynikiem będzie rezultat uzyskany po dziewięćdziesięciu minutach, a to była dodatkowa gra dla zawodników, którzy grali rzadziej lub dla zmienników. 


Na zakończenie poproszę pana trenera o ogólne podsumowanie całości przygotowań zespołu w Turcji.
- Z pewnością było to bardzo udane zgrupowanie. Najważniejsze jest to, że praktycznie nie mamy kontuzji. Trenowaliśmy na bardzo dobrych boiskach, warunki pobytowe w Turcji zawsze były zawsze na najwyższym poziomie. Zawodnicy pracowali bardzo solidnie i sumiennie. Z dużym optymizmem będziemy mogli przystępować do rozgrywek Ekstraklasy. Natomiast zobaczymy, jakie warunki zastaniemy w Polsce po przyjeździe, bo to jest też bardzo ważne. W Turcji wypracowaliśmy określoną formę i teraz istotne jest tego nie zgubić w trudnych warunkach po powrocie ze zgrupowania.


Biuro Prasowe
GKS Piast SA