Fornalik: Sparing na plus

16
lip

- Ten sparing trzeba uznać na duży plus. Powiedziałem chłopakom, aby po prostu wyszli i grali bez kompleksów. Z pełnym optymizmem przygotowujemy się do pierwszego meczu ligowego - powiedział trener Waldemar Fornalik po remisie 1-1 ze Slavią Praga.

 

Jak trener może podsumować ten sparing z tak wymagającym przeciwnikiem?
- Z pewnością był to świetny sprawdzian, przeciwnik był bardzo dobry, a gra była wyrównana. Wiemy, jaki poziom prezentuje zespół Slavii Praga, a pomimo tego graliśmy z nim jak równy z równym. Jestem zadowolony z postawy zespołu. Widzimy gdzie jeszcze potrzebujemy ewentualnych korekt, ale ten sparing trzeba uznać na duży plus. Warto było jechać tak daleko, żeby zagrać mecz z takim rywalem.

 

Renoma przeciwnika nie sparaliżowała pańskich podopiecznych, którzy szybko zareagowali po utracie bramki i konsekwentnie realizowali założenia...
- To było bardzo ważne, ponieważ powiedziałem chłopakom przed meczem, aby po prostu wyszli i grali bez kompleksów. To, że Slavia dotarła w ostatnich latach tak daleko w europejskich pucharach, nie oznacza, że my nie potrafimy również grać w piłkę i nie będziemy potrafili grać z nimi jak równy z równym.

 

Serce zadrżało pewnie mocniej, kiedy urazu doznał Michał Żyro. Wiadomo już coś więcej?
- Nie wygląda to na groźny uraz, ale z ostateczną diagnozą musimy poczekać do poniedziałku.

 

Poprosiłbym jeszcze o podsumowanie z pana perspektywy całego okresu przygotowawczego?
- W skrócie, sam powiedziałem przed spotkaniem, że jest to takie podsumowanie okresu przygotowawczego. Nie pamiętamy już, kiedy mieliśmy tak normalny czas na przygotowania z powodu pandemii. Ten mecz jest odpowiedzią, w którym jesteśmy miejscu i w jakich obszarach jeszcze potrzebujemy zmian oraz nad czym mamy pracować. Jeśli nawet przegralibyśmy ten sparing, to nie uznalibyśmy, że jest źle. Dla nas ważne było po prostu, żeby to nad czym pracowaliśmy przez ostatni czas, przekuć na grę na boisku. Było to widać w poprzednich meczach i było widać także teraz. Z pełnym optymizmem przygotowujemy się do pierwszego meczu ligowego.

 

Biuro Prasowe 
GKS Piast SA