Fornalik: Każda wygrana buduje

08
sie

- Jesteśmy zadowoleni, że wygraliśmy, bo każde zwycięstwo buduje i scala zespół - powiedział trener Waldemar Fornalik po wygranej Piasta Gliwice z Puszczą Niepołomice.

 

Jak może trener podsumować zgrupowanie, które właśnie dobiegło końca?

- Bardzo udane zgrupowanie. Po raz kolejny Hotel Arłamów potwierdził, że jest tutaj na najwyższym poziomie pod każdym względem. Bez ograniczeń mogliśmy korzystać ze świetnie przygotowanych obiektów. Na koniec obozu, po ciężkiej pracy zagraliśmy mecz kontrolny z drużyną, która otarła się o baraże w 1. lidze. Nie było to łatwe spotkanie, ponieważ rywale byli dobrze zorganizowani. Jesteśmy zadowoleni, że wygraliśmy, bo każde zwycięstwo buduje i scala zespół. Szczególnie, że jesteśmy w okresie zmian. Dlatego też ten sparing można zapisać na plus.

 

Jak można ocenić grę nowych zawodników, którzy nie tak dawno dołączyli do drużyny?

- Trudno tak od razu oceniać. Nowi piłkarze trafili do nas, ponieważ widzieliśmy w ich grze jakąś wartość. Śmiało można powiedzieć, że w kilku akcjach w tym sparingu ją potwierdzili. Na pewno potrzebują jeszcze trochę czasu, aby się wkomponować i złapać meczową formę.

 

Jaki macie plan na kolejne dni?

- Niedziela i najprawdopodobniej poniedziałek będziemy mieli wolne. Natomiast od wtorku rozpoczynamy pracę normalnym mikrocyklem, aby optymalnie przygotować się do spotkania pucharowego z Resovią.

 

Biuro Prasowe

GKS Piast SA