Fornalik: Kadra ma określoną wartość

15
paź

- Ostatni okres pozwolił drużynie przede wszystkim się zregenerować i popracować tak, aby dyspozycja na najbliższe spotkanie była bardzo dobra - powiedział trener Waldemar Fornalik przed najbliższym spotkaniem ligowym Niebiesko-Czerwonych.

 

Czy trener oraz zespół potrzebował tych dwóch tygodni po okresie izolacji? Czy trener jest zadowolony z odbytej pracy?
- Spożytkowaliśmy ten czas najlepiej jak tylko mogliśmy. Na pewno jednak nie ubywa problemów, ponieważ doszli zawodnicy, których wynik testów na koronawirusa był pozytywny. 


Gdzie pana zdaniem tkwi klucz do przełamania się zespołu - poprawa skuteczności czy bezbłędna praca w obronie?
- Każdy element musi ulec poprawie. Nieskuteczność była jednym z pierwszych punktów, która była naszą zmorą. Natomiast, kiedy zaczęliśmy strzelać gole, mam tu na myśli spotkanie ze Stalą Mielec, to wówczas bramki straciliśmy. Dlatego tu proporcje są ważne i pracujemy nad tym, by były one prawidłowe.


Jak istotnym wzmocnieniem może okazać się sprowadzenie Michała Chrapka?
- Michał wielokrotnie pokazał, że jest wartościowym piłkarzem, ale nie zapominajmy też, że w ostatnim czasie nie mogliśmy też skorzystać z umiejętności Kuby Świerczoka, z którego przyjściem wiązaliśmy duże nadzieje. Jest to zawodnik, który potrafi zdobywać bramki i taki w formacji ofensywnej jest nam bardzo potrzebny.


Po ostatnim meczu powiedział trener, że sposobem na rozwiązanie problemów będzie znalezienie przyczyny. Czy w tym ostatnim okresie udało się odnaleźć tę przyczynę?
- Cały czas analizujemy to, co się dzieje. Bierzemy pod uwagę wszystko, co się wydarzyło. Był to czas bardzo intensywny. Nie zapominajmy o tym, bo to były podróże, mecze i niewiele czasu było na odnowę oraz regenerację. Myślę, że ten ostatni okres pozwolił drużynie przede wszystkim się zregenerować i popracować tak, aby dyspozycja na najbliższe spotkanie była bardzo dobra.


Jak aktualnie przedstawia się sytuacja kadrowa Piasta?
- Jest to zmienne i dynamiczne. Mamy kilku nieobecnych, ale nie wymienię ich z nazwisk. Ta kadra posiada swój potencjał i określoną wartość, jeżeli wszyscy są zdrowi, bo to jest bardzo ważne. W momencie, kiedy wszyscy są do dyspozycji, mamy duże możliwości. Możemy dostosować i wybrać czy zagrać czwórką w defensywie czy też trójką, ale do tego musi być spełniony jeden warunek - wszyscy muszą być zdrowi.


Na ile mocniejszym rywalem jest Cracovia uskrzydlona sukcesem, jakim było zdobycie Superpucharu Polski?
- Cracovia od kilku sezonów jest bardzo mocnym zespołem, o określonej jakości i który zdobywa trofea. Puchar Polski oraz Superpuchar ma swoja wymowę, ale my patrzymy na tę drużynę przez pryzmat umiejętności i potencjału tym bardziej, że zagra u siebie, dlatego nie będzie to łatwe zadanie.


Biuro Prasowe
GKS Piast SA