Fornalik: Będziemy konsekwentni

10
wrz

- Będziemy chcieli konsekwentnie realizować swoją grę, czyli prezentować dyscyplinę w defensywie, a w ataku nie zamierzamy blokować możliwości zawodników - zapowiedział Waldemar Fornalik przed pierwszym ligowym meczem po reprezentacyjnej przerwie.

 

Jak przedstawia się sytuacja z kontuzjami w zespole Piasta?
- Kuba Świerczok jest w trakcie leczenia, Gerard Badia oraz Mikkel Kirkeskov trenowali razem z drużyną i zobaczymy jaka będzie reakcja na obciążenia. Doszły do tego urazy dwóch innych zawodników, których nie chcę wymieniać z imienia i nazwiska, a decyzje będziemy podejmować bezpośrednio przed meczem w zależności czy będą zdolni do gry. 


Na co został położony nacisk w pracy podczas tej przerwy reprezentacyjnej?
- W pierwszej kolejności skupiliśmy się na krótkim odpoczynku i możliwości regeneracji, a później była już typowa praca dla mikrocyklu treningowego. Cały czas pracujemy nad elementami taktycznymi, ale normalnością są też kwestie motoryczne, które również trzeba realizować. 


Rywalizacja z beniaminkiem jest idealną okazją na przełamanie się Piasta i zdobycie pierwszych punktów?
- To nie jest takie proste. Dopiero po meczu okazuje się czy spotkanie było łatwe czy nie. Warta minimalnie przegrała dwa ostatnie mecze, prezentując się z dobrej strony w wielu fragmentach. To nie jest przypadek, że ta drużyna awansowała do Ekstraklasy. 


Oba zespoły pozostają na ten moment bez punktów. To może zwiastować mecz pełny sytuacji czy bardziej ostrożnej i uważnej gry?
- Trudno to stwierdzić. My będziemy chcieli konsekwentnie realizować swoją grę, czyli prezentować dyscyplinę w defensywie, a w ataku nie zamierzamy blokować możliwości zawodników. Pozwalamy im na prezentowanie pełni swoich umiejętności.


Kilka dni po meczu z Wartą Poznań drużynę czeka rywalizacja w eliminacjach Ligi Europy. Czy z tego powodu trener myśli już o składach na oba te spotkania?
- Nie, składy będą podyktowane przede wszystkim dyspozycją zawodników. Od meczu z Wartą do czwartku będzie tyle czasu, że każdy zawodnik, nawet ten, który rozegra pełne 90 minut w sobotę powinien być wypoczęty i przygotowany do kolejnego spotkania.


Biuro Prasowe
GKS Piast SA