#FMPiast: Piast - Wisła K. 1-0

14

W wirtualnym spotkaniu rozegranym w grze Football Manager 20 Piast Gliwice wygrał z Wisłą Kraków 1-0. Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Piotr Parzyszek.

Poza obiektywem
- Mecz został przeprowadzony w ramach akcji #zostańwdomu. Kibice mogli śledzić rozgrywkę na Twitterze.
- W planach są również kolejne mecze, ale tym razem sympatycy Niebiesko-Czerwonych będą mieli realny wpływ na spotkanie, wybierając skłąd, taktykę, itd.

4': Zamieszanie w polu karnym gości, ale Kamil Wojtkowski zablokował strzał Jakuba Czerwińskiego.
19': Jorge Felix próbował uderzać z rzutu wolnego, ale trafił jedynie w boczną siatkę. Było blisko!
21': Kamil Wojtkowski dośodkował z rzutu rożnego na głowę Rafała Janickiego, ale piłka po strzale obrońcy gości przeszła nad poprzeczką.
24': Martin Konczkowski próbował uderzać z narożnika pola karnego, ale jego strzał został zablokowany! Dobrą interwencją popisał się Maciej Sadlok.
30': Piękne dośrodkowanie Jorge Felixa na głowę Piotra Parzyszka i Piast wychodzi na prowadzenie - 1-0!
32': Kolejna okazja Piotra Parzyszka, ale tym razem jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców.
40': Mikkel Kirkeskov próbował uderzać rzutu wolnego, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. Zabrakło centymetrów!
45+1': Gerard Badia dokładnie dośrodkował na głowę Piotra Parzyszka, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Bramkarz Wisły Kraków zdołał jednak obronić ten strzał.

46': Drugą część gry Piast mógł rozpocząć od mocnego uderzenia, ale Michał Buchalik obronił strzał Gerarda Badii.
63': Vukan Savicević dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Piasta, gdzie walkę o górną piłkę wygrał Marcin Wasilewski. Jego strzał obronił jednak Frantisek Plach.
69': Kolejne dobre dogranie Jorge Felixa na głowę Piotra Parzyszka, ale strzał napastnika Piasta był niecelny.
76': Kapitalna interwencja Frantiska Placha! Chuca uciekł obrońcom i wyszedł sam na sam z bramkarzem Niebiesko-Czerwonych, który nie dał się pokonać.
82': Chuca ponownie znalazł się w świetnej sytuacji, ale kolejny raz został zatrzymany przez Frantiska Placha.
89': Mikkel Kirkeskov dośrodkował do Jorge Felixa, który zdecydował się na strzał z powietrza, ale jego uderzenie obronił bramkarz Wisły.