Dwugłos trenerski po #PIAWIS [wideo]

30
maj

W meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał u siebie Wisłę Kraków 4-0. Trenerzy zgodnie przyznali, że istotną rolę dla losów spotkania odegrał początek rywalizacji. Przedstawiamy Państwu zapis wirtualnej konferencji, w którym obaj szkoleniowcy skomentowali wydarzenia sobotnich zmagań.

 

Od porażki rozpoczęli restart ligi piłkarze Wisły Kraków, jednak trener Białej Gwiazdy nie załamuje rąk i zapowiada poprawę w kolejnych spotkaniach. - Ciężko było nam wrócić po tej przerwie, co było widać po indywidualnych błędach i braku czucia piłki. Błędy się przytrafiły w takiej liczbie, że mistrz Polski to wykorzystał. Jestem spokojny o ten zespół. Pomimo tego, że doznaliśmy sromotnej porażki, to podniesiemy się. Nie raz tego dokonywaliśmy - powiedział szkoleniowiec Wisły Kraków, Artur Skowronek po końcowym gwizdku.


W dużo lepszym nastroju po spotkaniu był szkoleniowiec mistrzów Polski, który pochwalił swoich zawodników za skuteczność. - Fantastyczny mecz w naszym wykonaniu. Wynik bardzo wysoki, ale myślę, że gra również mogła się podobać. Szybko otworzyliśmy wynik tego spotkania, co było bardzo ważne. Mówiłem wcześniej, że to będzie trudny mecz i rzeczywiście łatwy nie był. Tylko dzięki naszej skuteczności rywalizacja potoczyła się w ten sposób, że w wielu fazach mogliśmy ją kontrolować - ocenił Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice.

 

 

Biuro Prasowe
GKS Piast SA