Dominika Kossakowska z wizytą w Piaście Gliwice!

20
lip

We wtorek około południa doszło do sympatycznej wizyty na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach. Dominika Kossakowska, zdolna pływaczka z Gliwic, która ze względów formalnych nie weźmie udziału w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, przyjęła zaproszenie prezesa Grzegorza Bednarskiego, prezesa Piasta i odwiedziła drużynę po treningu.

 

Gliwiczanka i utalentowana pływaczka miała spełniać marzenia na Igrzyskach w Tokio 2020, jednak tuż po przylocie do Japonii okazało się, że musi wrócić z powrotem do kraju ze względów formalnych. Rodzina Piasta Gliwice, chcąc wesprzeć koleżankę spotkała się z pływaczką po wtorkowych zajęciach. Dominika Kossakowska skorzystała z zaproszenia Piasta i odwiedziła Klub oraz drużynę na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach. Razem z zawodniczką AWF Katowice do Klubu przyjechał 9-letni brat Dominiki, który podobnie jak siostra jest dużym fanem piłki nożnej i kibicuje Piastowi.

 

Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze. Prezes Piasta Grzegorz Bednarski oraz delegacja zespołu w osobach Jakuba Czerwińskiego, Karola Szymańskiego, Michała Żyro, Dominika Steczyka i Michała Chrapka rozmawiali nie tylko o incydencie formalnym, który uniemożliwił gliwiczance start na igrzyskach, ale też o pasji i kibicowaniu Niebiesko-Czerwonym. Sportowcy błyskawicznie odnaleźli współne tematy do rozmów, rozegrali małą gierkę na murawie, a młodszy brat Dominiki sprawdził też umiejętności bramkarskie Karola Szymańskiego, oddając celne strzały na bramkę. Pływaczka otrzymała od zawodników i klubu pamiątkowy prezent oraz wyrazy wsparcia, za które Dominika była bardzo wdzięczna. 

 

Warto zaznaczyć, że Dominika wraz z bratem Mateuszem interesuje się piłką i kibicują Piastowi. Rodzina Kossakowskich weźmie udział i zasiądzie na trybunach gliwickiego obiektu w niedzielę, kiedy to Piast w pierwszej kolejce sezonu podejmie Raków Częstochowa. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 15:00.

 

GKS Piast SA