Cracovia - Piast 0-1. Złoty gol Kądziora

20
mar

W niedzielnym spotkaniu 26. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Cracovią 1-0 (1-0). Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych strzelił Damian Kądzior.

Spotkanie w skrócie
- W pierwszej połowie akcja toczyła się głównie w środkowej części boiska. Niemniej jednak, to Niebiesko-Czerwoni stworzyli sobie więcej sytuacji strzeleckich, a jedną z nich wykorzystali, dzięki czemu do szatni schodzili w lepszych humorach i z przewagą jednej bramki.
- Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy próbowali zagrozić bramce Frantiska Placha. Słowak musiał kilka razy interweniować, ale bardzo dobrze spisał się m.in. po strzałach Rivaldinho czy Pelle van Amersfoorta. W kolejnym fragmencie to zawodnicy Piasta zaczęli częściej atakować. Podopieczni Waldemara Fornalika starali się podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie w drugiej części gry kibice zgromadzeni na trybunach nie zobaczyli bramek, a mecz zakończył się zwycięstwem Piasta 1-0.

Najciekawsze akcje
14': Niecelne uderzenie Mathiasa Hebo Rasmussena zza pola karnego.
20': Groźna sytuacja Niebiesko-Czerwonych. Bardzo precyzyjne dośrodkowanie Damiana Kądziora do Jakuba Czerwińskiego, ale strzał kapitana Piasta niestety niecelny.
30': Dobra akcja Piasta, ale nie udało się oddać celnego strzału. Arkadiusz Pyrka dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Jakub Holubek, ale piłka po strzale Słowaka przeleciała nad poprzeczką.
36': Jakub Holubek do Michała Chrapka, który zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, ale obok bramki.
39': Piłka w siatce gospodarzy po strzale Kamila Wilczka, ale napastnik Piasta był na spalonym - nie ma gola.
44': Zespołowa akcja Niebiesko-Czerwonych zakończona bramką! Jakub Holubek dograł do Tihomira Kostadinova, który piętką wystawił piłkę Damianowi Kądziorowi, a ten mocnym uderzeniem trafił do siatki - 0-1!

55': Frantisek Plach odbił piłkę po uderzeniu Rivaldinho i zażegnał niebezpieczeństwo.
60': Pelle van Amersfoort spróbował uderzenia zza pola karnego, ale Frantisek Plach zdołał obronić strzał Holendra.
64': Bardzo dobra sytuacja Piasta! Arkadiusz Pyrka zagrał do Kamila Wilczka, który stanął przed szansą na podwyższenie wyniku, ale niestety nie trafił w światło bramki.
67': Kombinacyjna akcja Damiana Kądziora i Tihomira Kostadinova, ale strzał tego pierwszego okazał się niecelny. Piłka trafiła w boczną siatkę.
72': Mocne uderzenie Michała Chrapka zza pola karnego, ale Karol Niemczyki zdołał wybić piłkę.

Z perspektywy trybun
- Mecz odbył się na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, mieszczącym się przy ul. Kałuży w Krakowie.
- Trener Waldemar Fornalik wystawił taki sam skład, jak w poprzednim meczu Niebiesko-Czerwonych z Lechią Gdańsk.
- W zespole Cracovii zabrakło szkoleniowca Jacka Zielińskiego, którego z udziału w tym spotkaniu wykluczyła choroba. Na ławce trenerskiej zastąpił go asystent Tomasz Jasik.