Chrapek: Takie mecze bolą najbardziej

17
paź

- Takie przegrane bolą, ale widzę potencjał w tej drużynie. Mówiłem to, gdy przychodziłem do Piasta i teraz mogę to powtórzyć, bo widzę to też na treningach - powiedział Michał Chrapek po spotkaniu z Cracovią.

 

Co można powiedzieć po takim meczu?
- No cóż... Dużo niewykorzystanych okazji. Grając na wyjeździe, ważne jest, aby zdobyć bramkę, bo wtedy grałoby się dużo łatwiej. W pierwszej połowie mieliśmy kilka naprawdę dobrych sytuacji, żeby trafić do siatki, ale później dostaliśmy gola po kontrowersyjnym rzucie karnym. Staraliśmy się gonić wynik, mieliśmy szanse, ale na razie piłka nie chce wpaść.

 

Trudnie przyjmuje się takie przegrane? Bo prowadziliśmy grę, stworzyliście sobie więcej okazji i śmiało można powiedzieć, że byliście lepsi...
- Takie mecze bolą najbardziej, bo graliśmy dobrze w piłkę, stwarzaliśmy sobie sytuacje, ale do Gliwic wracamy bez punktów. Takie przegrane bolą, ale widzę potencjał w tej drużynie. Mówiłem to, gdy przychodziłem do Piasta i teraz mogę to powtórzyć, bo widzę to też na treningach. Jest dużo jakości i jestem spokojny, że pierwsze zwycięstwo to kwestia czasu.

 

Gratulacje z okazji debiutu w Piaście, ale chyba nie tak to sobie wyobrażałeś...
- No nie tak, ale cieszę się, że dostałem szansę. Wchodząc na boisko, moim założeniem była pomoc drużynie w wygranej, ale to się niestety nie udało. Jeśli trener na mnie postawi, to będę się o to starał w najbliższych meczach.

 

Biuro Prasowe
GKS Piast SA