#byłtakimecz: Piast - Bruk-Bet 4-0

28

Pod hashtagiem #byłtakimecz na naszych kontach w mediach społecznościowych przypominaliśmy wygraną Piast Gliwice z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 4-0 z sezonu 2017/18. Przedstawiamy relację z tego starcia.

- Z większym impetem rozpoczęli to spotkanie Niebiesko-Czerwoni. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli przewagę i raz po raz atakowali, stwarzając sobie sytuacje. Jedną z nich wykorzystali w 23. minucie, gdy do siatki trafił Mateusz Mak, który z powietrza pokonał bramkarza gości.Piłkarze Piasta nie odpuścili i w 35. minucie podwyższyli prowadzenie po przepięknym uderzeniu Martina Bukaty.
- W drugiej połowie Niebiesko-Czerwoni grali spokojniej i dali rozgrywać rywalom. Niecieczanie długo nie potrafili zagrozić bramce Jakuba Szmatuły, ale dogodną okazję stworzyli dopiero w 66. minucie, gdy byli bliscy strzelenia gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W tej części gry gliwiczanie lekko się cofnęli, ale również stwarzali sobie okazje bramkowe. Jedną z nich wykorzystał Sasa Zivec, który trafił do siatki w 79. minucie. W końcówce meczu wynik ustalił Gerard Badia, który pokonał Dariusza Trelę precyzyjnym strzałem z około szesnastu metrów.

5': Sasa Żivec zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale nie trafił w światło bramki.
17': Niecelny strzał Tomasza Jodłowca z dystansu. Pomocnik Piasta źle trafił w piłkę.
20': Kolejna próba uderzenia zza pola karnego. Tym razem strzelał Martin Bukata, ale Dariusz Trela spokojnie złapał piłkę.
23': Mateusz Mak dopadł do odbitej piłki i zdecydował się na uderzenie z powietrza, nie dając szans Dariuszowi Treli na skuteczną interwencję - 1-0!
27': Spokojna interwencja Jakuba Szmatuły po strzale Florina Purece.
35': Piękne uderzenie Martina Bukaty zza pola karnego! Słowak trafił w samo okienki bramki przyjezdnych i podwyższył prowadzenie Niebiesko-Czerwonych - 2-0!
38': Dobra próba Martina Bukaty, ale skuteczną interwencją popisał się Dariusz Trela.

50': Piłka w siatce gości po strzale Michala Papadopulosa, ale sędzia boczny podniósł chorągiewkę - spalony.
61': Bardzo dobra interwencja Jakuba Czerwińskiego w defensywie! Obrońca Piasta przeciął dośrodkowanie i nie dopuścił rywala do strzału.
65': Bartosz Szeliga próbował zaskoczyć Jakuba Szmatułę, ale bramkarz Piasta nie dał się pokonać i obronił jego udzerzenie. Chwilę wcześniej piłkę z okolicy linii bramkowej wybił Michal Papadopulos.
72': Bardzo dobre podanie Michala Papadopulosa do Denisa Gojko na wolne pole, ale skrzydłowy Piasta nie zdołał dojść do piłki. Skutecznym wyjściem z bramki popisał się Dariusz Trela.
78': Sasa Żivec popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego i nie dał szans bramkarzowi rywali - 3-0!
80': Kapitalna interwencja Jakuba Szmatuły, który wygrał pojedynek sam na sam z Vladislavsem Gutkovskisem.
85': Dwie groźne akcje Piasta! Najpierw strzał Karola Angielskiego obronił Dariusz Trela, a chwilę później Denis Gojko nie trafił w światło bramki.
90': Wejście smoka Gerarda Badii! Hiszpan zbiegł ze skrzydła i oddał płaski strzał zza pola karnego, podwyższając prowadzenie Piasta - 4-0!

- Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Na trybunach pojawiło się 6249 widzów.
- W porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania w wyjściowym składzie Piasta nastąpiły trzy zmiany. Od pierwszej minuty na murawie pojawili się Patryk Dziczek, Mateusz Mak i Tomasz Jodłowiec, którzy zastąpili Gerarda Badię, Mikkela Kirkeskova oraz Mateusza Szczepaniaka.
- Tomasz Jodłowiec wrócił do składu po zawieszeniu za żółte kartki.
- Tom Hateley nie wystąpił w spotkaniu z powodu kontuzji.