Bramka Arkadiusza Pyrki w starciu z Norwegami

11
paź

Arkadiusz Pyrka zdobył bramkę i zaliczył asystę w zwycięskim meczu reprezentacji Polski U-20 w spotkaniu z Norwegią. Biało-Czerwoni wygrali 5-1, a dla skrzydłowego Piasta Gliwice to pierwsze trafienie w barwach kadry narodowej do 20 lat.

Po zremisowanym spotkaniu z Niemcami (0-0) reprezentacja Polski do lat 20 zmierzyła się z Norwegią. W pierwszym składzie wybiegł na boisko młody skrzydłowy Piasta Gliwice, Arkadiusz Pyrka. Norwedzy cztery dni temu rozprawili się z młodzieżową reprezentacją Portugalii (2-1), dlatego też podopieczni Miłosza Stępińskiego nie byli stawiani w roli faworyta tego meczu, ale nie dali szans swoim rywalom.

Pierwsza połowa rozpoczęła się po myśli Norwegów, których już w 13. minucie na prowadzenie wyprowadził Oscar Aga. Były to jednak dla nich miłe złego początki. Zaledwie siedem minut później swoją premierową bramkę w kadrze narodowej U-20 zadobył Arkadiusz Pyrka. Wyrównanie dodało Polakom nowych sił i w 27. minucie piłkarz Skry Częstochowa, Maciej Mas dał prowadzenie podopiecznym Miłosza Stępińśkiego. Ataki Biało-Czerwonych nie ustawały, co poskutkowało trafieniem Maciej Maćkowiaka. Tym sposobem Polacy schodzili do szatni z dwubramkową przewagą.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego ciosu reprezentacji Polski, bowiem już w 46. minucie Dominik Piła zdobył bramkę. Koncert gry młodzieżowej reprezentacji trwał w najlepsze. W 66. minucie ponownie do siatki trafił Piła, który ustalił wynik spotkania na 5-1. Arkadiusz Pyrka został zmieniony w 60. minucie i tym samym był to jego ostatni mecz podczas tego udanego zgrupowania.

Aby znaleźć mecz, w którym Polska U-20 wygrała z przewagą aż czterech bramek musielibyśmy się cofnąć do 14 listopada 2019 roku. Wtedy to Polacy rozgromili Szwajcarię również 5-1.

_________________

11 października 2021, 15:00 - Lillestrøm (Åråsen Stadion)
1-5 - Piła, 66 min.

Norwegia:  Sjoeng - Ottesen (73. Enersen), Skaret, Opsahl, Wolfe - Knudsen, Kostadinov, Rekdal (73. Tangen), Mugisha – Aga, Heggebo (73. Jorgensen).

Polska: Tobiasz - Paluszek, Tkocz, Iskra - Pyrka (60. Kocyła), Biegański, Kałuziński (60. Struski), Radkowski, Maćkowiak - Mas (60. Eizenchart), Terpiłowski.