"Bardzo cenne zwycięstwo" - wypowiedzi po #GÓRPIA

20
lis

Po meczu derbowym, który zakończył się zwycięstwem Piasta Gliwice 2-1, Niebiesko-Czerwoni dzięki determinacji i skuteczności mogli dopisać pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi Gerarda Badii oraz trenerów Waldemara Fornalika i Marcina Brosza.


Waldemar Fornalik (trener Piasta Gliwice): "Bardzo zacięte spotkanie, bardzo energiczne i prowadzone w dobrym tempie. Zagrały dwie drużyny, którym bardzo zależało na wygranej. Derby mają swój dodatkowy wymiar i zawsze cieszą się większym zainteresowaniem kibiców. Dla nas to był też ważny mecz i zwycięstwo, bo wróciliśmy do gry po długiej przerwie. Graliśmy z drużyną, która dobrze prezentuje się w tym sezonie i tym bardziej cieszy ta wygrana. Dobra gra, dwie sytuacje, nerwowa końcówka, którą graliśmy już w dziesiątkę, dlatego tym bardziej gratulacje dla zespołu za determinację i zaangażowanie w utrzymaniu korzystnego wyniku.


Kluczowe w tym meczu było to, że potrafiliśmy umiejętnie się wybronić przed grą Górnika. Znaliśmy jego atuty i potrafiliśmy stwarzać przy tym swoje sytuacje. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie można się tylko bronić, potrafiliśmy zaatakować, a co istotne byliśmy skuteczni. 


Najważniejsza w tym momencie będzie regeneracja. Mamy też urazy po swojej stronie. Plan na najbliższe dni to normalne treningi. Jutro odnowa, zajęcia wyrównawcze i w niedzielę przygotowanie do kolejnego meczu, bo w poniedziałek czeka nas rywalizacja z Lechią."


Marcin Brosz (trener Górnika Zabrze): "Bardzo chcieliśmy wygrać. To nie jest tak, że nie mieliśmy swoich szans. Jednak sama okazja to za mało. Za mało z tego skorzystaliśmy. Popełnialiśmy też niewymuszone błędy, które były bardzo groźne i okazały się bardzo kosztowne dla naszego zespołu."


Gerard Badia: "Po pierwsze bardzo potrzebowaliśmy tej wygranej, a zwycięstwo w derbach jest dodatkowo cenne. Trudno stwierdzić, bo wydaje mi się, że to nie był najlepszy nasz mecz jaki rozgrywaliśmy, ale cieszą zdobyte punkty. Jestem bardzo zadowolony, bo to kolejne zwycięstwo osiągnięte na tym stadionie.


Bardzo chciałem zagrać w tym meczu. Przyznam, że w pierwszej połowie czułem się dobrze, w drugiej brakowało już sił. Mimo, że dobrze czułem się z piłką, to nie podobała mi się moja gra. Pomagałem drużynie, jak tylko byłem w stanie i jestem zadowolony z wyniku. Bardzo mocno pracowaliśmy, żeby w końcu wygrać ten pierwszy mecz. Wszystkie spotkania, które dotychczas rozegraliśmy pokazywały, że potrafimy grać, ale mieliśmy za mało punktów."Biuro Prasowe
GKS Piast SA