Alves: Mamy przed sobą jasny cel

15
wrz

- Wiemy, że musimy dużo z siebie dać, żeby przejść najbliższego rywala. Jeżeli uda nam się w pełni pokazać nasz styl gry, utrzymamy koncentrację, to jestem dobrej myśli przed czwartkowym meczem - przyznał Tiago Alves przed zbliżającym się meczem eliminacji Ligi Europy.

 

Jaka w tym momencie panuje atmosfera w szatni? Zespół potrafi zachować spokój?
- Zespół jest spokojny i skoncentrowany. Mamy przed sobą jasny cel i tylko na tym chcemy się skupić. Wygrana w najbliższym spotkaniu jest bardzo ważna, nie tylko dla nas, ale i naszych kibiców. 


Jak zapatrujesz się na rywalizację przeciwko TSV Hartberg? To mecz szczególny dla Piasta?
- Oczywiście, że tak. Rywalizacja w Lidze Europy jest niezwykle ważna. Bardzo zależy nam na awansie. Wiemy też, że musimy dużo z siebie dać, żeby przejść najbliższego rywala. Jeżeli uda nam się w pełni pokazać nasz styl gry, utrzymamy koncentrację, to jestem dobrej myśli przed czwartkowym meczem.


Co może być kluczowe w osiągnięciu awansu?
- Musimy być skupieni i mądrzy. To właśnie będzie istotne w przekroju całego spotkania, żeby zagrać dobry mecz jako zespół. Od pierwszej do ostatniej minuty będziemy musieli ciężko pracować na boisku, starać się wyprzedzać zamiary rywala i zaznaczyć swoją przewagę.


Gra na własnym stadionie, ale przy pustych trybunach. Jakie to są dla was okoliczności?
- Oczywiście byłoby zdecydowanie lepiej mając wsparcie kibiców za plecami i gdyby kibice mogli być na stadionie, ale niestety rzeczywistość jest inna. Musimy dać z siebie wszystko, musimy walczyć, by dać im radość ze zwycięstwa.


O awansie zadecyduje tylko jedno spotkanie. To bardziej motywuje czy zwiększa presję?
- Presja jest czymś normalnym i zawsze towarzyszy tym ważnym spotkaniom. Doskonale wiemy, że jest tylko jeden mecz, który decyduje o wszystkim, dlatego damy wszystko, co mamy, by awans był nasz.


Jakie są twoje oczekiwania przed tym meczem?
- Wierzę, że rozegramy wielki mecz, który pozwoli nam przejść do kolejnej rundy. Liczę na dobrą grę w naszym wykonaniu, bo absolutnie nas na to stać. Mamy umiejętności i dobrych piłkarzy. Musimy to pokazać na boisku.


Biuro Prasowe
GKS Piast SA