Alberto Toril nowym zawodnikiem Piasta!

10
cze

Informujemy, że nowym zawodnikiem Piasta został Alberto Toril. 24-letni napastnik podpisał kontrakt, który związał go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2024 roku. 

 

- Piast to klub, który od dłuższego czasu jest poukładany i wykonuje dobrą robotę. Wykazywał duże zainteresowanie moją osobą i to ułatwiło mi podjęcie decyzji o przyjściu tutaj - powiedział Alberto Toril po podpisaniu kontraktu.

 

Alberto Toril to środkowy napastnik, który może też grać na lewym skrzydle. W zakończonym niedawno sezonie w barwach Realu Murcia rozegrał 20 meczów, w których zdobył dziewięć bramek. W przeszłości długo był związany z RCD Mallorca, która wypożyczała go do takich klubów jak Sestao River czy Area Club.

 

- Od samego początku chcę bardzo dobrze wykonywać moją pracę, jak najszybciej zaadaptować się do zespołu oraz chcę pomagać klubowi w osiąganiu sukcesów. Mam konkretny cel, wiem po co tu jestem i chcę, żeby ten transfer był korzyścią dla obu stron - dodał nowy piłkarz Niebiesko-Czerwonych.

 

- Cieszymy się, że Alberto Toril dołączył do naszego zespołu. Wzmocni on nie tylko konkurencję w ataku, ale - miejmy nadzieję - będzie strzelcem wielu bramek dla naszej drużyny - powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

 

- Alberto jest jeszcze stosunkowo młodym piłkarzem o świetnych warunkach fizycznych. Jest wysoki, skoczny i dobrze gra głową. Wierzę, że przy nas rozwinie się jeszcze bardziej i wielokrotnie pokaże się z dobrej strony - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice. 

 

 

GKS Piast SA