U-19: Pięć goli i trzy punkty

09

Zespół juniorów pokonał w przekonującym stylu Ruch Radzionków 5-0. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie, a po przerwie gospodarze kontrolowali w pełni wydarzenia boiskowe.

Gospodarze rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu gry, rzut wolny z głębi boiska wykonał Kaleta, a jego celne dośrodkowanie wykorzystał strzałem głową Noworyta. Dzięki temu Piast mógł już od początku kontrolować mecz. W 10. minucie prowadzenie gliwiczan podwyższył kapitalnym uderzeniem w samo okienko Dawid Piwczyk. Niebiesko-Czerwoni nie zadowalali się jednak takim wynikiem i zadali jeszcze przed przerwą trzy szybkie ciosy. Najpierw mocnym strzałem z daleka popisał się Figołuszka, a po kilku minutach sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Na gola zamienił go Igor Buchta, który zupełnie zmylił bramkarza. Nie minęło 180 sekund, a arbiter odgwizdał kolejną „jedenastkę”. Tym razem z 11. metrów nie pomylił się Kaleta. Na przerwę Piast schodził prowadząc 5-0 i stwarzając sobie kolejne okazje, co zwiastowało ogromny pogrom. Po wznowieniu gry gliwiczanie odpuścili nieco rywalom, a goście z Radzionkowa poprawili także swoją grę w defensywie. Podopieczni Andrzeja Buchcika spokojnie rozgrywali piłkę i nie dopuszczali przeciwników do własnego pola karnego. Kilka razy Ruch uratował ich bramkarz i to głównie dzięki niemu w drugiej odsłonie przyjezdni nie stracili już bramki. Mecz zakończył się więc i tak okazałym zwycięstwem Piasta, który powrócił na miejsce wicelidera w tabeli.

- Mecz odbył się w Gliwicach, na boisku przy ulicy Lekarskiej.

- W obu zespołach trenerzy dali szansę gry wszystkim zgłoszonych do protokołów zawodnikom.

- Piast dzięki tej wygranej utrzymał pozycję wicelidera w tabeli I Ligi Wojewódzkiej juniorów.