U-19: Pewne trzy punkty

26

Juniorzy Piasta Gliwice wysoko pokonali UKS Ruch Chorzów 5-0 w meczu 8. kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorów. Gospodarze od samego początku meczu kontrolowali jego przebieg i zdobyli kolejne trzy punkty, notując piątą wygraną z rzędu.

Niebiesko-Czerwoni już przed spotkaniem byli faworytami tego meczu, co potwierdzili dobitnie tuż po pierwszym gwizdku. W 5. minucie Liszewski posłał mocny strzał lewą nogą w górny róg bramki chorzowian i dał Piastowi prowadzenie. Po tej bramce Jakub Niedbała rozpoczął swój koncert strzelecki. Młody napastnik podwyższył prowadzenie w 10. minucie dzięki podaniu Piwczyka i spokojnym wykończeniu. Zimną krew zachował także kwadrans później, gdy minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce. Hat-tricka skompletował dzięki szybkiej wymianie piłek z Konradem Stiszem, po której golkiper przyjezdnych znów wyciągał futbolówkę z siatki. Piast widocznie dominował nad rywalem, a każde przyspieszenie gry stwarzało masę problemów obrońcom Ruchu. Goście grali ambitnie, lecz nie zdołali ani razu zagrozić bramce Śledzińskiego. Po przerwie gliwiczanie odrobinę odpuścili, ale swoją grę poprawił również bramkarz chorzowian, który kilka razy uchronił swoją drużynę przed stratą kolejnych goli. W 65. minucie musiał jednak skapitulować, a piątą bramkę dla Piasta zdobył niezawodny Niedbała i tym samym ustalił wynik meczu. Gospodarze do ostatniego gwizdka cierpliwie operowali piłką w poszukiwaniu jeszcze jednego trafienia, lecz ich starania nie przyniosły skutku.

- Mecz odbył się w Gliwicach na boisku przy ulicy Lekarskiej.

- Piast odniósł piąte zwycięstwo ligowe z rzędu i zajmuje drugie miejsce w tabeli.

- Niebiesko-Czerwoni stracili najmniej goli w lidze (6) oraz strzelili ich najwięcej (33).