U-19: Kolejna wygrana z rzędu

18

Juniorzy Piasta Gliwice pokonali ROW Rybnik na własnym boisku 5-1 w 7. kolejce I Ligi Wojewódzkiej i odnieśli tym samym czwarte zwycięstwo z rzędu. Wynik nie oddaje w pełni przebiegu spotkania, gdyż gliwiczanie przegrywali do przerwy 0-1. Perfekcyjna druga połowa przyniosła Niebiesko-Czerwonym aż pięć goli, czego efektem było zdobycie trzech punktów i przesunięcie się na drugie miejsce w tabeli.

Goście wyszli na to spotkanie z bardzo bojowym nastawieniem, które objawiało się w pewnych momentach ostrą grą. Piast był zaskoczony takim obrotem spraw, lecz gracze Andrzeja Buchcika również nie odstawiali nóg. Taktyka ROW-u opłaciła się, gdyż w 33. minucie objęli oni prowadzenie za sprawą uderzenia Cywki w samo okienko. Mimo, że to gospodarze przeważali i stwarzali sobie dogodne okazje w postaci dwóch strzałów Buchty oraz sytuacji Piwczyka i Noworyty, schodzili na przerwę minimalnie przegrywając. W drugiej odsłonie wprowadzone zmiany oraz więcej jakości w grze Niebiesko-Czerwonych przyniosły zdecydowany i pozytywny efekt. Bowiem już sześć minut po wznowieniu futbolówkę w siatce umieścił Igor Buchta, czym doprowadził do wyrównania. Wprowadzony w 55. minucie Niewiadomski już chwilę później cieszył się z gola, który dał prowadzenie gliwiczanom. Goście zaczęli wtedy odważniej atakować, lecz Piast skarcił ich skuteczną kontrą, którą wykończył Liszewski pięknym uderzeniem z półwoleja. Wynik ustalił Konrad Stisz za sprawą dwóch goli strzelonych w przeciągu dwóch minut, kolejno w 80. i 82. minucie. W końcowym rozrachunku Piast odniósł więc okazałe zwycięstwo, mimo początkowych problemów i przesunął się na drugie miejsce w tabeli ligowej.

- Mecz został rozegrany na obiekcie przy ulicy Lekarskiej w Gliwicach.

- Piast odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu.