U-13: Podsumowanie rundy jesiennej

31
gru

Wczoraj w podsumowaniu pisaliśmy o awansie trampkarzy młodszych. Dzisiaj omówimy sytuację dwóch drużyn bloku D. Jak poradzili sobie trzynastolatkowie w ostatnim półroczu? Nie zwlekamy i przedstawiamy wam szczegółową analizę.


Pierwsza drużyna Piasta do lat 13 na co dzień rywalizowała w drugiej lidze wojewódzkiej, ale ostatnia runda w wydaniu młodzików nie była zbyt udana. Niestety, gliwiczanie po tym jak awansowali do 2 ligi, w minionym półroczu zajęli ostatnie miejsce w tabeli i na wiosnę będą rywalizować poziom niżej. - Byliśmy świeżo po awansie i wiedzieliśmy, że środowisko będzie bardziej wymagające oraz że będą mocniejsi przeciwnicy, a zatem i chłopcy będą potrzebowali więcej czasu, żeby się zaadoptować do nowych warunków. Mimo wszystko liczyliśmy, że uda nam się wywalczyć utrzymanie, ale niestety tak się nie stało i wracamy do trzeciej ligi. Niemniej, dla chłopaków było to potrzebne przetarcie. Cotygodniowe granie z przeciwnikami, który zostawiali mniej czasu na decyzje i zebrane doświadczenie z pewnością zaowocuje w kolejnej rundzie - zaznaczył Bartłomiej Rutkowski, trener młodzików Piasta Gliwice.


Na szczeblu drugiej ligi Niebiesko-Czerwoni zdołali wygrać dwa spotkania, jeden mecz zakończył się remisem, a w 11 próbach, to przeciwnicy byli górą. - W trzeciej lidze o awans rywalizowaliśmy bezpośrednio z jedną drużyną. W drugiej lidze tych przeciwników zdolnych do uzyskania awansu jest siedem, czyli cała liga jest mocniejsza. Liczymy, że za pół roku tu wrócimy, natomiast dla nas najistotniejsze jest to, żeby chłopcy się rozwijali. Mamy nadzieję, że zawodnicy zdążyli przyzwyczaić się do tego szybszego tempa gry i w przez to w trzeciej lidze będzie nam dużo łatwiej rywalizować również z tymi zespołami, które będą aspirować do awansu - opisywał Rutkowski. 


Blok D Akademii Piłkarskiej Piasta liczy sobie cztery drużyny. Po dwie w kategoriach wiekowych do lat 12 oraz do lat 13. Drugi zespół młodzików mierzył się z przeciwnikami na poziomie 4. ligi okręgowej i na tym szczeblu zajął trzecią lokatę za Fundacją Górnika Zabrze oraz Gwarkiem Zabrze. Gliwiczanie mogą pochwalić się, że byli zespołem z największą liczbą strzelonych goli (69) oraz byli w gronie trzech drużyn z najmniejszymi stratami (26).


Tak jak w każdym roczniku, trenerzy w przerwie między rozgrywkami organizują drużynom gry kontrolne oraz przeprowadzają rozmowy indywidualne z zawodnikami oraz ich rodzicami. - Na rozmowach uświadamiamy nie tylko zawodników o ich mocnych i słabszych stronach, ale również tłumaczymy rodzicom jak funkcjonujemy, dlaczego podejmujemy takie, a nie inne decyzje i podpowiadamy, w jaki sposób można wspierać swoje dziecko w drodze rozwoju - wyjaśnił koordynator bloku D akademii.


Tabela 2. ligi wojewódzkiej
Wyniki w rundzie jesiennej


Tabela 4. ligi okręgowej 
Wyniki w rundzie jesiennej


Biuro Prasowe
GKS Piast SA