Niedźwiedź: Poziom tej drużyny znacząco się poprawił

16
lis

- Na przestrzeni kilku miesięcy, tak od sierpnia do teraz, widać duży progres. W mojej ocenie poziom sportowy tej ekipy znacząco się poprawił. Realizacja zadań na boisku jest na lepszym poziomie, jakość wykonania również. Można powiedzieć, że proces treningowy daje swoje znaki i przynosi pozytywne efekty w działaniach na boisku - powiedział trener Jarosław Niedźwiedź po pewnym zwycięstwie Piasta U-19 nad rówieśnikami z Zagłębia Sosnowiec.

 

Jak można skomentować ten mecz? Wygraliście wysoko, ale początek spotkania na to nie wskazywał.

- Niestety trzeba przyznać, że pierwsze 30 minut nie było pod naszą kontrolą. Uważam, że przeciwnik był w ostatnim czasie jednym z lepszych pod względem gry w defensywie, wywieraniu presji, agresywności i kontroli przestrzeni. Musieliśmy próbować grać za linię obrony rywala i w ten sposób za każdym razem stwarzaliśmy zagrożenie. Pierwsza bramka to była piłka zagrana z defensywy, dwie główki, bardzo ładne podanie, komunikacja między zawodnikami i gol. Później stworzyło się dla nas więcej przestrzeni. Cała drużyna bardzo dobrze ze sobą współpracowała, czego efektem była szybko zdobyta druga bramka. Zdobyliśmy piłkę, wymiana podań z jednego sektora bocznego do drugiego i przepiękny strzał Mateusza Bluszcza. Cała druga połowa już była pod naszą kontrolą, my prowadziliśmy grę. Działania obydwu drużyn na boisku wynikały z naszego dobrego funkcjonowania. Uważam, że bramki, które padały były tylko kwestią czasu, a wynik odzwierciedla to co się działo na boisku. 

 

Podsumowując, jesteście zadowoleni z tego spotkania?

- W ogólnym rozrachunku,, jak najbardziej tak, choć z pierwszej połowy trochę mniej. W drugiej już zdecydowanie na tak.

 

W rundzie jesiennej zostało jedynie spotkanie z Ruchem. Jak w paru zdaniach można by było ocenić ten czas?

- Jak już nie raz wspominaliśmy - same punkty i miejsce w tabeli nie są celem. Naszym celem jest rozwój każdego zawodnika i całej drużyny. Na przestrzeni kilku miesięcy, tak od sierpnia do teraz, widać duży progres. W mojej ocenie poziom sportowy tej ekipy znacząco się poprawił. Realizacja zadań na boisku jest na lepszym poziomie, jakość wykonania również. Można powiedzieć, że proces treningowy daje swoje znaki i przynosi pozytywne efekty w działaniach na boisku podczas meczów. 

 

Biuro Prasowe
GKS Piast SA