Tiago Alves nowym zawodnikiem Piasta!

27
sie

Informujemy, że nowym zawodnikiem Piasta został Tiago Alves. Portugalczyk podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2021 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia. 23-latek trafił do Gliwic na zasadzie transferu definitywnego z Olimpii Grudziądz.

- Jestem bardzo zadowolony, że mogłem się tutaj znaleźć. Bez wątpięnia transfer do drużyny mistrza Polski traktuję jako wielką szansę. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i zrobię wszystko, aby pomóc drużynie oraz godnie reprezentować barwy klubu - powiedział Tiago Alves po podpisaniu kontraktu.

Tiago Alves występował w Olimpii od lutego bieżącego roku. W barwach tego klubu rozegrał łącznie 17 spotkań, w których zdobył sześć bramek oraz zanotował dwie asysty. W trakcie swojej kariery grał między innymi w takich klubach jak Varzim SC, CF Os Belenenses czy Sporting CP, którego jest wychowankiem.

- Jestem ofensywnym zawodnikiem. Mogę grać na obu skrzydłach, a także jako podwieszony napastnik. Moją mocną stroną jest szybkość, co mam nadzieję będzie dane mi pokazać w Gliwicach - dodał nowy zawodnik Niebiesko-Czerwonych.

- Tiago miał dobre wejście w ten sezon 1. ligi. W sześciu meczach strzelił trzy bramki, czym potwierdził swoją formę z poprzednich rozgrywek. Posiada duże umiejętności, dzięki którym może występować na każdej pozycji w formacji ofensywnej. Jego głównymi atutami są między innymi szybkość, technika oraz drybling. Jestem pewny, że w naszej drużynie jeszcze się rozwinie - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

GKS Piast SA