Szczepan Mucha nowym zawodnikiem Piasta!

16
gru

Informujemy, że nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Szczepan Mucha. 18-letni napastnik podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2026 roku. Jego ostatnim klubem był Rekord Bielsko-Biała.

 

- Moje pierwsze odczucia są bardzo dobre. Jestem bardzo zadowolony z transferu i cieszę się, że dołączyłem do Piasta. W Gliwicach jest bardzo dobry trener i zespół, więc jestem przekonany, że to pomoże mi w rozwoju - powiedział Szczepan Mucha po podpisaniu kontraktu.

 

Szczepan Mucha pochodzi z Bielska-Białej. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Drzewiarzu Jasienica, skąd w 2014 roku trafił do Rekordu Bielsko-Biała, gdzie przez pięć lat przeszedł drogę od grup młodzieżowych aż do debiutu w pierwszym zespole. 

 

- Chcę się dalej rozwijać, a to może pozwolić mi zadebiutować na boiskach Ekstraklasy. Na pewno dam z siebie wszystko, aby jak najszybciej to osiągnąć. Już nie mogę doczekać się pierwszych treningów z drużyną - dodał nowy zawodnik Piasta.

 

W tym sezonie Szczepan Mucha rozegrał w barwach Rekordu Bielsko-Biała 13 ligowych spotkań, w których zdobył cztery bramki. Do swojego dorobku dołożył również dwa mecze i dwa gole w Fortuna Pucharze Polski. 

 

We wrześniu 2022 roku 18-latek zadebiutował w reprezentacji Polski U-19. Do tej pory w narodowych barwach zanotował pięć występów i dwie asysty. 

 

- Piast jest dobrym miejscem do rozwoju i jestem przekonany, że właśnie tutaj Szczepan jeszcze bardziej rozwinie swój potencjał, który niewątpliwie posiada. Transfer tak młodego i utalentowanego zawodnika, to wzmocnienie nie tylko na ten sezon, ale również kolejne lata - powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice. 

 

- Szczepan to młodzieżowy reprezentant kraju, więc cieszę się, że kolejne kroki w swojej karierze będzie stawiał w barwach Niebiesko-Czerwonych. Udało nam się dojść do porozumienia jeszcze przed pierwszym zgrupowaniem. To ważne, aby zawodnik miał czas na zapoznanie się z zespołem, wspólne treningi i - co najważniejsze - przepracowanie całego okresu przygotowawczego - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

 

 

GKS Piast SA