Remis Ariela Mosóra w kadrze U-19

12

Ariel Mosór wybiegł w pierwszym składzie reprezentacji Polski do lat 19 z opaską kapitańską na ramieniu w meczu z rówieśnikami z Ukrainy. Mimo osiągnięcia dwubramkowej przewagi Biało-Czerwonych, spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Był to ostatni mecz pierwszej rundy kwalifikacji do Mistrzostw Europy U-19.

Przyszedł czas na ostatni mecz Polski do lat 19 podczas październikowego zgrupowania kadry. Piłkarz Niebiesko-Czerwonych, Ariel Mosór po raz kolejny wybiegł w pierwszym składzie jako kapitan. Tym razem Biało-Czerwoni mierzyli się z Ukrainą w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy U-19. Był to ostatni mecz, który decydował o awansie.

Aby myśleć o grze w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy do lat 19 Polacy musieli wygrać to spotkanie różnicą dwóch bramek. Wyszli w bardzo ofensywnym zestawieniu i od początku napierali na rywala. Przyniosło to zyski w 11. minucie, kiedy to po podaniu Ariela Mosóra wpadł w pole karne Fornalczyk i został sfaulowany. Do jedenastki podszedł Aleksander Buksa i pewnym strzałem w dolny róg bramki wyprowadził Biało-Czerwonych na prowadzenie. W pierwszej połowie wyróżniającą się postacią na boisku był skrzydłowy Pogoni Szczecin, Mariusz Fornalczyk. W 31. minucie przeprowadził on kolejny rajd na prawej stronie, wbiegł w pole karne i nabił obrońcę Ukrainy, Danylo Udoda, który skierował piłkę do własnej bramki. Wydawało się, że Polacy zejdą do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, jednak w doliczonym czasie pierwszej połowy Tomasz Neugebauer sfaulował w polu karnym Voloshyna. Z jedenastu metrów nie pomylił się Yegor Yarmolyuk i doprowadził do stanu na 2-1.

Druga połowa rozpoczęła się nieco spokojniej, a oba zespoły zdawały sobie sprawę z rangi tego spotkania. W 71. minucie szansę na zrehabilitowanie się miał Neugebauer, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. Niestety nadzieje Polaków na awans zostały przekreślone w 83. minucie. Po strzale z rzutu wolnego Ocheretki, piłka trafiła w słupek i spadła na głowę Udoda, który doprowadził do remisu 2-2. Ten rezultat utrzymał się do końca zawodów, w czego konsekwencji reprezentacja Polski nie awansowała do kolejnej rundy kwalifikacji.