Pomóż Kacprowi stanąć na nogi!

30
sie
Najbliższy miesiąc będzie w Piaście miesiącem Kacpra Raupisa, z którym dwa lata temu Piast związał się niezwykłym dożywotnim kontraktem. Klub przeprowadzi szereg akcji pomocowych dedykowanych chłopcu cierpiącemu na dziecięce porażenie mózgowe. Cel jest jeden – chcemy pomóc Kacprowi stanąć na nogi!
 
Kacper to pięciolatek cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe. Oprócz wielu dolegliwości, z którymi chłopiec na co dzień się boryka, dużym problemem jest brak możliwości samodzielnego stanięcia na nogi. Do tej pory chłopiec był dzieckiem leżącym. Teraz jednak pojawiła się szansa, aby przy użyciu specjalistycznego sprzętu Kacper mógł wykonać swój pierwszy krok. Aby to jednak stało się możliwe, należy zebrać 35000 złotych, które umożliwią zakup specjalnego chodzika. Kosztowna jest również dalsza rehabilitacja chłopca.
 
W związku z tym Klub podczas meczów z Lechią Gdańsk (31 sierpnia) oraz Rakowem Częstochowa (21 września) - przy pomocy wolontariuszy Stowarzyszenia „Cała Naprzód” - umożliwi przeprowadzenie zbiórek środków, z których cały dochód zostanie przekazany na zakup sprzętu i dalszą rehabilitację Kacpra. Na początku września przekaże również na licytację klubowe gadżety. Gratką dla fanów na pewno będzie złoty mistrzowski medal. 
 
Zbiórkę środków na własną rękę prowadzą również rodzice Kacpra. Jest ona dostępna tutaj: https://zrzutka.pl/kacperraupis
 
Historię cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe Kacperka, dla którego Niebiesko-Czerwoni organizowali akcję „Trzymamy z Kacprem” poznali niemal wszyscy gliwiczanie. Pierwszym etapem trwającej cały sezon kampanii było przekazanie dwudziestu procent dochodu z dnia meczowego ze spotkania z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Następnie klub postanowił stworzyć dedykowany chłopcu kalendarz, a trzeci etap projektu stanowiła licytacja, która odbyła się 4 lutego na stadionie Piasta podczas IV Gali Biznesu. Łącznie udało się zebrać dla Kacpra już ponad 57 000 złotych. 
Niebiesko-Czerwoni pokazali swoje wielkie serca. Liczymy, że teraz będzie podobnie! 

GKS Piast SA