Piotr Malarczyk nowym piłkarzem Piasta!

21
sie

Informujemy, że nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Piotr Malarczyk. 28-letni obrońca podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do końca czerwca 2021 roku. W umowie zapisano opcję przedłuzenia jej o kolejne 12 miesięcy.

- Ostatnie dni były dynamiczne, ale bardzo się cieszę, że wszystko skończyło się podpisaniem kontraktu z mistrzem Polski. Wcześniej zadzwonił do mnie Trener Waldemar Fornalik i powiedział, że chce mnie w swojej drużynie. Odczułem, że klubowi na mnie zależy i myślę, że to było kluczowe - powiedział Piotr Malarczyk po podpisaniu kontraktu.

Malarczyk jest wychowankiem Korony Kielce, w której spędził większość swojej kariery. W barwach Złocisto-Krwistych rozegrał łącznie 155 meczów, w których zdobył osiem bramek oraz zanotował dwie asysty. Występował również w takich klubach jak Ipswich Town, Southend United oraz Cracovia.

- Ostatnie miesiące nie były dla mnie zbyt udane. Chciałbym szybko zaaklimatyzować się w drużynie i wrócić do grania na wysokim poziomie - dodał nowy zawodnik Niebiesko-Czerwonych.

- Patrzymy na ten transfer z optymizmem. Piotr to doświadczony zawodnik, który w naszej lidze rozegrał prawie 200 spotkań. Jest solidnym obrońcą, który dobrze czuje się w powietrzu i jest groźny przy stałych fragmentach gry. Wierzymy, że szybko zaprezentuje swoje walory i nam pomoże, szczególnie po sytuacji, w której straciliśmy Jakuba Czerwińskiego - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

GKS Piast SA