Piast Gliwice solidarny z #17milionami

21
paź
Piast Gliwice przyłączył się do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów dedykowanej osobom cierpiącym na dziecięce porażenie mózgowe. 
 
Od 2015 roku, corocznie w październiku Fundacja Kolorowy Świat, zajmująca się na co dzień specjalistyczną opieką dzieci z MPD, realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego. 
 
Dlaczego #17milionów?
Ponieważ już ponad 17 milionów osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Jest to jednocześnie najczęstsza przyczyną przewlekłych niepełnosprawności występujących u dzieci. 
 
Dlaczego w październiku? 
Ponieważ 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Przy tej okazji Fundacja Kolorowy Świat wieloma działaniami realizowanymi przez cały październik zwraca uwagę społeczeństwa na codzienne problemy osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce, zwiększa świadomość Polaków na temat przyczyn MPD oraz pokazuje, iż istnieje wiele sposobów na publiczne wyrażanie solidarności z osobami cierpiącymi na to schorzenie.
 
Każdy może przyłączyć się do kampanii #17milionów i wesprzeć ją w indywidualny sposób. Można na przykład dołączyć do trwającego przez cały październik wyzwania sportowego #17milionówMetrów, który polega na pokonaniu dowolnego dystansu (biegnąc, idąc czy jeżdżąc na rowerze lub rolkach), dodać go do wyzwania #17milionówMetrów na Endomondo lub zarejestrować w dowolnej aplikacji sportowej i opublikować na swoich swych mediach społecznościowych koniecznie z #17milionówMetrów. Dzięki temu Fundacja Kolorowy Świat będzie mogła sumować pokonywane metry, aby osiągnąć zamierzony cel – 17 milionów metrów.
 
Można również odwiedzać restauracje biorące udział w październikowym wyzwaniu #17milionówGroszy i przekazać środki na rehabilitację dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, aby w ten sposób wesprzeć kampanię #17milionów. 
 
Wy też możecie dołączyć do kampanii. Zmieńcie swą profilówkę na kolor zielony i okażcie swą solidarność z osobami cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce. Więcej informacji o Kampanii oraz sposobach zaangażowania się dostępne są na: www.17milionow.pl  
 
W geście solidarności z osobami dotkniętymi MPD w akcję zaangażował się również Piast Gliwice, który dystans przebiegnięty podczas meczu z Koroną Kielce zadedykuje osobom cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce. Klub przekaże również koszulkę z podpisami na aukcję charytatywną, a także będzie regularnie przekazywał informacje na temat działań Fundacji Kolorowy Świat.

GKS Piast SA