Patryk Dziczek przeszedł do Lazio!

23
sie

Informujemy, że Patryk Dziczek przeszedł do S.S. Lazio na zasadzie transferu definitywnego. 21-latek związał się z włoskim klubem pięcioletnim kontraktem, obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku.

Patryk Dziczek jest wychowankiem Piasta Gliwice. Środkowy pomocnik występował w grupach młodzieżowych, a 5 czerwca 2015 roku zadebiutował w pierwszej drużynie. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał łącznie 71 spotkań, w których zdobył pięć bramek oraz zanotował dwie asysty. W poprzednim sezonie 21-latek został wybrany na najlepszego młodzieżowcem Ekstraklasy.

- Z jednej strony żałujemy, że Patryk od nas odchodzi, ale z drugiej cieszymy się, że nasz wychowanek został zauważony przez taki klub, jaki jest Lazio. Chciałbym mu podziękować za reprezentowanie Piasta przez te wszystkie lata i życzyć powodzenia w dalszej karierze. Czeka go świetna przyszłość - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta.

- Chciałbym podziękować za wszystkie lata spędzone klubie, którego jestem wychowankiem. Dziękuję całej drużynie, trenerom, sztabowi medycznemu oraz kibicom. To był dla mnie piękny czas, który na zawsze zostanie w mojej pamięci, a szczególnie tego co dokonaliśmy w ubiegłym sezonie. Zapisaliśmy się w historii, zdobywając mistrzostwo Polski! Teraz czas na kolejny krok w mojej karierze, ale o Gliwicach i Piaście nigdy nie zapomnę! Będę wracał do mojego domu, który jest przy Okrzei 20 i odwiedzał niebiesko-czerwona rodzinę - powiedział Patryk Dziczek.

Patrykowi dziękujemy za występy w barwach Piasta Gliwice oraz życzymy wielu sukcesów w dalszej karierze!

GKS Piast SA